Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen régi fajta orosz akku...

Ilyen régi fajta orosz akku töltővel lehet tölteni, gondozásmentes akksit?

Figyelt kérdés

Nem automata a töltő.


[link]


2016. jan. 1. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondozásmentes akksit nem mernék ezzel a töltővel tölteni..nekem is volt, de vettem egy full digitális töltőt..az lekapcsol, illetve csepptölt, amíg kell..nem nagy összeg, megéri, hogy nyugodtan aludj...

nem véletlenül találták ki az automata töltőt...

2016. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semilyen aksit nem célszerű ezekkel tölteni mert se a feszültség nem szabályzott stabil se a terhelhetőségükben nincs szabályzott áramkorlát.

Ma már meg filléresek a komoly töltők!

2016. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az óta, úgy csinàltam, hogy bedugtam a konnektorba, és multiméterrel megmértem a kêt csipesz között a feszültséget. Több, mint 17V-ot, mértem a két csipesz között. Az túl sok, ugye töltéshez?
2016. jan. 1. 13:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem javasolt.

Legfeljebb ha ráakasztasz egy multimétert is az akkura, és negyed óránként ránézel, és úgy csökkented az áramot, hogy semmiképp se menjen a feszültség 14,2 V fölé.

2016. jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Nekem ilyen van, semmi probléma vele. Mindenféle akut lehet vele tölteni. A mutató Ampert mutat. Ha 4 Amper alá megy akkor már kész. Az akku beindítja a kocsit. 6 fölé szintén ne engedd. A kapcsolót úgy állítsd be, hogy 4 és 6 között legyen.
2016. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is nagy ritkán lehet használni, ha szükség van rá. Nyilván ne hagyd rajta egész éjjel az akkut, hanem mondjuk egy órára, hogy éppen legyen ereje beindítani az autót.
2016. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek jobbak mint a most kapható vackok,nekemis hasonló van

Pár órát rajtahagyhatod nyugodtan az akksit semmi baja nem lesz

2016. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!