Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mazda 6-osok miért kerülnek...

A Mazda 6-osok miért kerülnek olyan kevésbe a használt piacon?

Figyelt kérdés

A Mazda 6 középkategória, tehát az a kategória, mint a Passat.


Dízel Mazdákat nézegettem, de meglepő, hogy ennyi az áruk.

A japán autókra azt szokták mondani, hogy precízek, tartósak.


De, mégis hasonló évjárattal, kilométerrel rendelkező Passat többe kerül.

Miért?


Ezek a 6-os Mazdák, alig drágábbak, mint a Ford Mondeok.



2016. jan. 1. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajna a rozsdával vannak gondok, ez szokta levinni az árukat, és a felfüggesztésnek sem használ az idő.
2016. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Az ok egyszerű, a mazdának nem jó a dízel motorja. Mármint ami a sajátja és nem a PSA által szállított.

Én azt javaslom mazda6ból csak benzinest nézz 1.8 vagy 2.0 motorral.

Japán autók jók, de dízelt inkább a franciáktól vagy németektől vennék, japánból csak benzinest.

2016. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mert mazdából benzinest kell venni, főleg a 6-osból 1.8-2.0 motort, mert nincs bennük kettős-tömegű lendkerék, tehát nem kell cserélni soha, nem közvetlen befecskendezéses, tehát nincs korom lerakódás problémája, és láncos a vezérlése, ami szintén több százezer km-ig probléma mentes... ezeknek a motoroknak semmi komoly baja nem szokott lenni, HA a tulajdonos időben cserélni az olajat, tehát nem 40-50 ezrenként és nem tescosat...
2016. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
és ha gond van drágák az alkatrészek... minden autó annyit ér amennyire beárazza a piac
2016. jan. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van, a piac mindig jól áraz! A Mazda dízelt én hanyagolnám, sokszoros tapasztalat, és az alkatrész tényleg horror.

Sajnos nagyon sokan hoznak be olyan rozsdaboglyákat, amiket kint már eldobnának. Nem akarod tudni, milyen állapotról hegesztik össze ezeket az autókat, amiket aztán olyan áron raknak ki, hogy képtelenség versenyezni vele. Ez a fő árleszállító hatása a típusnak. Persze ez neked, mint vásárlónak nem biztos, hogy baj, mert így relatíve olcsón ki tudsz fogni szép állapotú, rozsdamentes magyarországit. Én ilyet vadásznék a helyedben, benzines motorral.

2016. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utána kéne nézni azoknak a "drága" alkatrészeknek. A benzinesek nem kerülnek többe, mint a kategóriatársak.
2016. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!