Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az nem károsíthatja a kocsit,...

Az nem károsíthatja a kocsit, ha csak alapjáraton használom míg bemelegszik a motor?

Figyelt kérdés
Hármasban szoktam úgy 20km/h-val evickélni míg fel nem melegszik kicsit jobban a motor(teljesen alapjáraton kb 6-700rom-ön a gázpedál érintése nélkül), meg négyesben is bírja emelekedő nélkül az utat. Az lenne a kérdésem,h ezzel tehetek bármiféle kárt valamiben is? A cél inkább a motor óvása lenne ezzel, csak nem szeretném, hogy a visszájára süljön el. Természetesen nem indulok el rögtön várom,h puffogjon egy kicsit. Jah és ezt a közúti viszonyok lehetővé teszik (kis falu, kevés ember, mégkevesebb autó).

2016. jan. 2. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Több dolog miatt is hülyeség.

Először is, a motor akkor melegszik be a leghamarabb, ha terhelést kap. Persze ezt sem szabad túlzásba vinni, mert ugye 2500 felett nem pörgetjük a hideg motort (dízel vagy benzin amúgy?). Tehát olyan 1500-2000-res fordulaton kell tartani, az a legoptimálisabb.

Meg a másik, hogy alacsony fordulaton nem erőltetjük a motort. Legjobb, ha 1500 alá soha nem engeded a fordulatot, még a dízelt sem. A nagyon alacsony fordulattól ellustul a motor, elkormolódik a befecskendező, turbó, meg csomó dolog még. Ja és üzemanyagot sem lehet spórolni ezzel.

Tehát a legjobb, ha mész inkább 2-esben 20-30-al (vagy 3-masban gyorsabban) olyan 1500-as fordulat körül, így hamarabb be is fog melegedni, ami neked és a motornak is jó, és nem is erőlteted alapjáraton. Indulásnál is 1 percnél tovább nem nagyon van értelme járatni.

2016. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Egy sima 1.8-as benzinesről van szó.
2016. jan. 2. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek a gépkönyvében kifejezetten beleírta a gyártó (Opel) hogy indításkor kerüljem nagy hidegben a felesleges alapjárati motor járatást. A büdös életben nem melegszik be a motor. Alacsony fordulaton (de nem alapjáraton) kis terheléssel, finom gázadással célszerű a motort üzemmelegi hőmérsékletre juttatni.
2016. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez önmagában motorgyilkos módszer, ezzel kicsit sem kíméled a motort még melegen sem - hidegen meg pláne nem.

Az egyik leggyilkosabb dolog, amit a motorral lehet csinálni az alapjáraton gurgulászás - ráadásul az ostoba autós oktatók és az elavult tananyag miatt ezt is tanítják a kezdő sofőröknek.


Olvass csak ebbe bele:

[link]

2016. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1 -es jól és szerintem értelmesen szakszerűen leírta.

Én az 1 perces helyben járatást a hideg fügvényében 1 percnél tovább szoktam járatni de max. 3 - 4 percig.

2016. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a 3-as, 4-esben alapjáratozás a legrosszabb, amit elkövethetsz a motor ellen. Na ezért nem veszek én soha használt kocsit, mert lehet, hogy előtte pont egy ilyen műszaki analfabétáé volt :)
2016. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha rendes olaj van benne, nem lesz semmi baja az alapjárattól. De egy - két perc elég, terheléssel fog normálisan bemelegedni. Én mindig berúgom előbb a motort, lekapirgálom a lefagyott ablakot. Nem tudom a Hondánál mit csinálnak, de ma reggel is mínusz hat fokban, három perc alapjárat után már langyos levegőt fújt.


De úgy evickélni vele sebességben felesleges.


A motornak nem lesz baja, kamionnal mit csinálunk pl? Hétvégén egy - egy óra alapjárat, akksitöltés, hat évig Svédországba jártam, mínusz 25 alatt le sem állítottam, volt, hogy ott dübörgött egész éjjel.

2016. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval 1200-1500 között pörgesd inkább..persze nem árt a minőségi olaj, akkor nem károsodik semmi...alapjáraton az olajnyomás is haldoklik, több kárt okozol mint haszna lenne..

Fullszint motorolaj, alsó hangon API SM..és nem károsodik.

Pörgetni kell, nem véletlenül állítják be a gyárak annyira, amennyire.

2016. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
huuu remélem sosem adsz el kocsit! ha igen részvétem az új tulajnak :D
2018. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!