Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri hazahozatni illetve...

Megéri hazahozatni illetve megcsináltatni ezt az autót?

Figyelt kérdés

Adott egy Renault Megane 1.6-os 1998-as személygépkocsi, amit ajándékba kaptam a kereszt szüleimtől, mert ők vettek egy másikat.

Sajnos nincsen rajta műszaki ezért csak trélerrel lehet szállítani. Ők másik városban laknak ezért kb. 40e-ért hoznák haza az autót.

Valamint ezek a hibái az autónak:

Mind a 4 fékbetétet cserélni kell.

Az elektromos ablakemelőt cserélni kell.

A KM-órában a spirál rugó elszakadt.

Sárvédő, küszöb csere.

Valamint új gumik kellenének rá. Akkumulátor csere.

Sajnos az a helyzet hogy kb. 1-1.5 évig csak állt az autó, persze azért be-be volt indítva ezért nem tudom milyen hibái lehetnek még.

Megéri megcsináltatni ezt az autót vagy inkább vegyek másikat amin van friss műszaki ? kb. 200-250e ft-ot tudok rászánni hogy új autót vegyek. De ha kevesebből is kijönne az autó megcsináltatása akkor az mellett döntenék.



2016. jan. 3. 09:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezek azért nem olyan durva hibák. Fékbetét filléres, elektromos ablakemelőt kukázol hozzá egy bontóban (vagy mivel most tél van nem is foglalkozol vele, úgyse húznád le az ablakot), óra spirál filléres.


A sárvédő és küszöb a kérdéses mennyiért csinálják meg mert az kell a műszakihoz. De itt sem kell gyári javításra törekedni, tákolják ki annyira akár bontott alkatrészből, hogy átmenjen a műszakin oszt' kész.


Gumit veszel még elmegy kategóriát, aksi meg olcsó.


Szvsz 50-ből megvan és ha rokoné akkor át sem kell feltétlen iratnod, írtok egy kölcsönadásit és kész.


Míg ha 250e-ért vennél egy HASONLÓ ÁLLAPOTÚ rozsdahalmot arra is kéne költeni + át kéne iratni ami alaphangon több, mint amit erre kéne költeni.

2016. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%
Én inkább 2-300e Ft-ra saccolnám a javítási költségeket.
2016. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Tomcatters ***** válasza:
Én a helyedben hazahozatnám ... Ezek "szinte csak" kopó alkatrészek .. :)
2016. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Először is, ajándék, már hogyne fogadnám el :D

A másik meg, hogyha megvennél egy bármilyen használt autót ennyiért, akkor arra is rá kellene költeni ugyanennyit. Ebben legalább tudod mit kell cserélni, amit idegentől veszel, az lutri.

2016. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
Elhozható az lábon is ha kérsz utvonalengedélyt.
2016. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A hazahozatal trélerrel lesz a legdrágább,nem tom mennyire járóképes az autó,olcsóbban jössz ki ha kérsz rá egy útvonalengedélyt,vagy egy cimbivel hazavontatjátok,ill meg lehet próbálni simán hazamenni vele(én 150km-ről hoztam haza műszaki nélküli autót).

A javításra olyan 3kilót nyugodtan tegyél félre,sok nem marad belőle.. :-) Sok sikert!

2016. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"A KM-órában a spirál rugó elszakadt."


Nincs benne "spirál rugó" léptetőmotoros a km óra. Vagy jeladó vagy biztosíték hiba, vagy elpusztult, de ez utóbbinak kicsi az esélye.


Használ gumival, bontott cuccokkal, kasznizással szerintem megáll 200 körül átíva.

2016. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Átíratni nem kell mert adásvételit írunk az autóról.

Hazahozatni meg csak trélerrel lehet mivel hogy nincs rajta műszaki, valamint a fék nem jó ki kell cserélni.


Egyébként mennyi egy ilyen típusú autónak a fenntartási költsége?


Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Ment a zöld kéz!

2016. jan. 3. 12:29
 9/17 anonim ***** válasza:

"szerintem megáll 200 körül átíva."


Kevés lesz. Trélerrel hazaviteti 40e,átírás~60e,lakatolás(ahol küszöb és sárvédőcsere ott az alján és egyéb helyeken is lesz munka bőven)60-80e(+alváz üregédőzés+fényező 30-40e),új akku~20e,gumi garnitúra használtan~20-30e(+télibe még 1x ugyanennyi)többi apróság ~20e,olaj,szűrők,gyertyák..stb csere ~20-30e,műszaki vizsga ~20e,+ nem számoltunk a nem látható,egyéb előjövő költségekkel..

2016. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Átíratni nem kell mert adásvételit írunk az autóról. "


Na akkor KELL csak igazán.

2016. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!