Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri hazahozatni illetve...

Megéri hazahozatni illetve megcsináltatni ezt az autót?

Figyelt kérdés

Adott egy Renault Megane 1.6-os 1998-as személygépkocsi, amit ajándékba kaptam a kereszt szüleimtől, mert ők vettek egy másikat.

Sajnos nincsen rajta műszaki ezért csak trélerrel lehet szállítani. Ők másik városban laknak ezért kb. 40e-ért hoznák haza az autót.

Valamint ezek a hibái az autónak:

Mind a 4 fékbetétet cserélni kell.

Az elektromos ablakemelőt cserélni kell.

A KM-órában a spirál rugó elszakadt.

Sárvédő, küszöb csere.

Valamint új gumik kellenének rá. Akkumulátor csere.

Sajnos az a helyzet hogy kb. 1-1.5 évig csak állt az autó, persze azért be-be volt indítva ezért nem tudom milyen hibái lehetnek még.

Megéri megcsináltatni ezt az autót vagy inkább vegyek másikat amin van friss műszaki ? kb. 200-250e ft-ot tudok rászánni hogy új autót vegyek. De ha kevesebből is kijönne az autó megcsináltatása akkor az mellett döntenék.



2016. jan. 3. 09:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Elnézést elírtam, kölcsönadási szerződést irunk. Így nem kell átiratni sem. Mivel a kereszt apukámtól kapom aki apukámnak a testvére.
2016. jan. 3. 12:48
 12/17 anonim ***** válasza:
Én meg nem adnák trélerre 40ezret, inkább hazahoznám lábon. Ha mást nem vontatva.
2016. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

# 9


200e forintos autón nem csinálunk nagy generált...


Idomokat veszünk olyat a bontóban ami nem (nagyon ) rohad, nem fényezzük, olyan színű amilyen(kis szerencsével hasonlít a gyári színre). Alvázvédelem? Ugyan már...

Olajcsere + egy olajszűrő oszt' helló, semmiféle gyertya meg társai.


Akku sima jobb sarus 45 AH-s 10-15e között lehet venni Tacskósat vagy valami kevésbé noname-t, annyit kibír amennyi egy ilyen autónak reálisan hátravan (1 műszaki...)


Fékbetét szett elöl+hátul meg kb. egy tizes.


Oszt' ennyi. Tök értelmetlen egy bontóérett kocsira többet költeni.


Ja, és akkor ezek kisker árak, de kinek nincs egy haverja aki féláron tud venni cuccot...

2016. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Tök értelmetlen egy bontóérett kocsira többet költeni. "


Amennyiben valóban az,arra egy fillért is kár költeni.

A leendő tulaj azt nem említette,mi a szándéka az autóval,csak kb-re saccoltam az árakkal,hogy mennyire jön ki egy-reális-rendberakás.Amennyiben a cél a műszakin "áttolás" és utánna még lógó béllel elvánszorog 2 évet,akkor médinhungariban kb 3.-olható az összeg... :-)

2016. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy 18 éves megánnal, aminek rohad mindene nem lehet más cél. Legalábbis értelmes ember egy ilyen autóval nem tervez 2 évnél hosszabb időre.
2016. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Műszaki vizsga: 20 000 Ft

A 4 fékbetét is kb annyi: 20 000 Ft, attót függ, milyen márkát veszel.

Km Spirál nekem 8000 volt a gyári.

Akkomlátor 15-17 000 Ft

Új gumiabroncsok, az kb 52 000 Ft, ha normálisat akarsz.


A sárvédő és küszöb javítása ráér a műszaki vizsga után.


Én a helyedben vennék bele egy új akkumlátort, a fékbetéteet kicseréltetni (vagy ha te megtudod csinálni, akkor kicserélni) ott helyben levizsgáztatnám és magam hoznám haza.

Nem fizetnék a trélerért.


Fenntartás:

Fogyasztása 7 l / 100 km körül lehet, nem vészes.

A Biztosítás egyénfüggű, ezt nem tudhatom.

Önkormányzati adót a lakcím szerinti illetékes önkormányzat határozza meg, nekem pl. 10 520 Ft/ év.

Olajcserék kb 10-15 000 Ft.


Ami pénzed van, inkább erre költsd, mint egy teljesen ismeretlen autóra.

2016. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"küszöb javítása ráér a műszaki vizsga után. "


Nem valószínű. Önhordó karosszériánál a szétrothadt küszöb

azonnali bukta,úgyhogy purhab,üvegszövetes háló,2kompis kitt-be sajnos be kell ruházni.. :-)

2016. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!