Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap fogok előszőr vezetni,...

Holnap fogok előszőr vezetni, hogy készüljek rá? 18/L

Figyelt kérdés
Még sosem ültem a kormány mögött és igazából azt sem tudom,hogy jell beindítani.. ez nagyon nagy baj? Az oktató majd elmagyarázza?
2016. jan. 3. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Dobjál be egy felest!:D persze hogy elmagyarázza, épp azért van. én sem ültem még kormány mögött,mielőtt elkezdtem a tanfolyamot.aztán szép lassan belejöttem...sajnálatos módon megszüntették a tanpályákat a parasztok,csak a nyílt terepen, az utcán lehet kezdeni. ez nagy gond, mert úgy kell elsajátítani a vezetést, hogy egyszerre kell figyelni a forgalomra és a táblákra is..nem könnyű az elején. én 95-ben szereztem meg a jogsim, akkor még voltak tanpályák. amikor látta az oktató,hogy az alapvető dolgok mennek,akkor kimentünk a forgalomba. Most meg beledobnak egyszerre a lecsóba.
2016. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmi gond, nyugodtan mondd meg az oktatódnak, hogy semmi tapasztalatod nincs az autóvezetésről.

A rákészülés kb annyi, hogy kipihenten, megfelelő öltözékben menj vezetni.

Ne szorítson a ruha, a cipő is egy vékony, hajlékony talpú, lapos sarkú cipő legyen. A vastag cipőtalp, vagy a magas sarok kifejezetten rossz választás a vezetéshez.


A linkelt videót nyugodtan megnézheted, de nem kell különösebben betanulni, mert kapásból van benne hülyeség is (az index irányjelző, nem helyzetjelző, ráadásul többször is helyzetjelzőnek említi í az irányjelzőt, sőt a féklámpát is)


Az oktató úgyis megmutat mindent, amire szükséged lesz, s nem azzal szokták kezdeni, hogy "darabokra szeditek" az autót.

Az meg csak megzavar, ha a tanulóautódban máshol található, másképpen működik valami a műszerfalon

2016. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben először vezetsz az oktató 90% eséllyel viccnek adja elő,első alkalommal guruljunk előre ,hátra 20x,ott egy kanyar ,legkisebb sebességgel vegyük be és szintű társai,ezt viccként előadva ,és lényegében ő figyel majd.

Ha nagyon látja rajtad.

Élményként fogd fel,figyelj oda de élvezd.

Ne az legyen,hogy "ne lépjem át a felezővonalat,középre,figyelnem kell a km/h-t,hogy 40 legyen a 40,picit fékezni mert 42,ott egy tábla jújj" ,ez kb a legrosszabb,magadat stresszeled ilyenkor idegeled,és hibázni fogsz így előbb-utóbb.

Fogd fel ,mint élményt élvezd,pásztázd a forgalmat élvezettel, "ohh egy 40-es tábla oké ,cső" ,"ohh egy fő útról jövők elsőbbséget kapnak tábla oké,körbelesek swag ez-az" ,"ohh egy stop tábla,áll a buli 10mp-ig".

Abban látom,amúgy tehetséges sofőrök buktáját ,hogy önmagukat stresszelik.

2016. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a rutinpályázás megszüntetése marhaság volt tényleg, kell pár alkalom a nyugodt gyakorlásra, ahol egyszerre van sok "terep." Én 2.ra már forgalomban voltam (rutinpályára és vissza én vezettem), be voltam tojva, de ment. Lényeg hogy az oktató ott lesz és mindent felügyel és azonnal belenyúl a volánba is ha baj van.
2016. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy készülj? Elég hideg van kint, szóval sapka- sál. ;)
2016. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Nem volt olyan vészes és szerencsére még éppen megúsztam hó nélkül. :D
2016. jan. 5. 23:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Sapka- sál volt? Vagy legalább egy úszósapka, ha már úgyis úszni voltál? :)
2016. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valaki itt nagyon humoros.. :P Azt hiszem most hétfőn lehet kell úszósapka ebben az időben. :D
2016. jan. 9. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!