Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonomon csúszik a kuplung....

Simsonomon csúszik a kuplung. Mit kell cserélnem?

Figyelt kérdés
Vettem új karburátort és kipufogót, amitől bár az ereje nagyobb lett, a kuplung el is kezdett csúszni. Csak a bakelit lamellákat vagy a fémet is kell cserélni? Miből mennyi kell? SR50-ről van szó.
2016. jan. 3. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha beállítással nem lehet megoldani a problémát és a tárcsák jók (a műanyagok nincsenek elégve, megrepedve, a fémek nem vetemedtek el vagy színeződtek meg), akkor elég lehet egy plusz fémtárcsát beszerelni. Ez általában megoldja a problémát.
2016. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olajat. Simson kuplungjára nem jellemző a kopás, legalábbis ésszel használt példányoknál. Az én 25 éves vasam az eredeti kuplungjával megy és semmi baja. Viszont vannak olyan olajok amik nem bele valók és azoktól csúszik a kuplung. Vagy spéci motorokhoz való váltóolajat teszel bele (10W-40) vagy 4 ütemű motorkerékpár (nem robogó) motorolaját (szintén 10W-40), na ezek direkt olajos kuplunghoz (is) vannak adalékolva.
2016. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ennek a motornak kb. minden baja volt, mikor beszereztem. 10W-40 van benne. Nem kérdés, hogy a lamellák a kopottak, kb. minden gyári volt benne, halálra kókányolva. Csak azt nem tudom, hogy a 4 db bakelit lamellán kívül kell-e még más bele.
2016. jan. 3. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy a tányérrugó (is) gyenge, azt is cseréld ki nyugodtan, fém lamellát elvileg nem kell cserélni, de ha a kuplungagy bordáin nagyon lötyögnek (sok durva használat) forgásirányban, akkor az is csere.
2016. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!