Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha barátokkal megyek valahová,...

Ha barátokkal megyek valahová, úgy, hogy én IS akarok menni, de én vagyok a sofőr, és az autó is az enyém illik beleadnom az üzemanyagba?

Figyelt kérdés

Egy hosszabb útra mennénk barátokkal, ott szeretnénk vásárolgatni, pénzt költeni.(4-en)

Azonban senkinek nincs autója, illetve egyiküknek van, de ő nem akar vezetni, valamint félti a kocsiját, továbbá alig pár hónapos a jogosítványa.

A lényeg,hogy így az én autómmal kell mennünk, de őszintén nekem sincs kedvem vezetni, sem az autómat amortizálni, de mivel van kedvem menni, megyek.

Csak üzemanyagot nem akarok fizetni.

Oda vissza, összesen kell 10 ezer, hármuk között ez kicsit több mint 3 ezer.

Tudom, 4 felé osztva még kevesebb lenne, nem is az anyagi része miatt...ez inkább elv, vagy nem tudom hogy mondjam...de a biztosítást, az olajcserét és hasonlókat én nem tudom elosztani mások között, a vételárról meg ne is beszéljünk.

Van más módja is az utazásnak, de mindenki kocsival akar. (egyébként én is)

A kocsi a legolcsóbb, főleg így elosztva, talán a busz elvinne ennyiért, de az idő, a kényelem, és az önállóság elveszne.

Egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy mi a helyes.

Oké,hogy barátok vagyunk, de nem csak én vagyok az ő barátjuk, hogy nekem kelljen szívességet tennem...én is az ő barátjuk vagyunk, ergo ők is megtehetik egy barátért, azt,hogy nem terhelik üzemanyaggal, ha már vezet, és hoz egy kocsit.

Másfelől, én benne lennék abban,hogy a jogosítvánnyal rendelkező társunk autójával menjünk, és ő vezessen.Arra kifizetném a 3 ezret, neki.


2016. jan. 5. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb út, olyanokkal akikkel ennyit nem tudsz megtárgyalni? Érdekes...

Ha csak egy 10-es az út, akkor az nem is olyan hosszú.

Max 1 nap, esetleg 2.

Arra a napra olajcserét, biztosítást, amortizációt számolgatni teljesen felesleges.

Na de a kérdésre konkrétan reagálva, igen úgy szokott menni, hogy aki vezet az mondja az árat. Általában olyat szokott mondani, hogy neki ne kelljen fizetnie bele. Azonban szóban, mindenki fizet.

Ha pedig ennyire nem tudtok megállapodni menj egyedül, vagy busz.

2016. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem számolok én amortizációt, de ha elvekről beszélünk, akkor ez bizony benne van.

Lehetnék én a jó fej barát, aki nem marad ki a költségekből, gondolják ők.

Lehetnének ők a jó fej barátok, akiknek nem csak elvásársaik vannak, gondolom én.

Kinek van igaza?

Szerintem nekem, de elfogadom az is-is véleményt is.

Nem vitatkoztunk össze ezen, de látom,hogy nem tetszik nekik, így elgondolkoztam.

2016. jan. 5. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

#1


A kocsi amortizációja (többek között az olajcsere is...) nem napra, hanem futott km-re megy. Egy futott km az autó típusától függően 15-40 ft/km üzemanyag nélkül. Tehát ha egy olcsó(bb) autóval mennek 200 km-t az eleve ~4000 ft-jába van a kérdezőnek.


Ezek után szvsz jogos, hogy a másik három dobja össze a benzinpénzt.

2016. jan. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nalunk ha baratokrol van szo, akkor 2 varians van:

1. Ha mindenkepp utam van valahova es baratok is jonnek, nem veszek/veszunk el penzt.

2. Ha nagyobb utrol van szo es kozosen tervezett utazasrol, akkor pedig fuggetlenul attol, hogy kinek az autojaval megyunk, annyiba osztjuk, ahanyan utazunk.( ha van lehetoseg kiszamoljuk fulltank-fulltank modszerrel, ha nem akkor atlagfogyasztasra rateszunk egy kicsit es azzal szamolunk).

2016. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is, nem kell fillérre számolni az összeget, az már ciki.

Egyébként úgy szoktuk, és a legtöbben így csinálják, hogy az utasok annyit dobnak össze, hogy kijöjjön az üzemanyagköltség, tehát a sofőr ne kelljen fizessen, elég neki az autókopás. Persze ez akkor ha 6-7 litert eszik az autód, ha valami 10+ litert zabáló benzintemetőd van, akkor nem illik rajtuk leverni az egész költséget, de gondolom neked nem ilyen van. De szerintem ők is simán belemennének a dologba, miért nem kérded meg őket?

2016. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem a kérdést. Aki ennyire szarrágó, annak nincsenek barátai, annak csak várható haszon / szükséges befektetés alapú érdekkörei vannak.

Ne menj sehova, ők is jobban járnak, ha busszal mennek - nélküled.

2016. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megértem az álláspontodat, szerintem ez rajtad áll hogy mit akarsz igazán. Ha nekem is szándékomban állna elmenni egy hasonló útra, akkor én is fizetnék üzemanyagba. Ha tényleg a barátaimról lenne szó, akkor nekik nem számolnék az autó amortizációjával (ami azért nem annyira számottevő, inkább kockázat szintjén van jelen). Mivel ha nem az én autómmal mennénk hanem bármi mással, azért is fizetnem kellene, szóval nekem ez nem lenne kérdés. Az megint más dolog, ha nem a kimondottan baráti viszonyban lévő ismerőseivel megy az ember és mondjuk annyira kedve sincs hozzá, vagy ha lenne is, akkor is joggal mondhatom hogy ennyi az annyi. Én barátokkal biztosan nem tenném meg ezt, esetleg adhatnak egy sört azért hogy felajánlom a kocsimat, de ha az alap gondolat az hogy én is akarok menni, akkor nem vonnám magamat ki a költségek alól.
2016. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem én terveztem az utat, de lenne kedvem elmenni velük, egyedül nem mennék.

Viszont nincs kedvem vezetni, és adni az autómat.Ezért mondtam,hogy inkább fizetnék más autójára, de mivel menni akarok, és barátokról van szó, bevállalom,hogy vezetek, saját autóval.(mivel ők ezt nem vállalják)


6-os

Köszönöm,hogy minősítetted önmagad.Hidd el, nem jobb nekik busszal,hisz akkor már rég azzal mennének/mennénk.

De ezt leírtam a kérdésben, csak mint már a második mondatottal elárultad, nem vagy túl tanult, szóval igazán semmi gond.


Közülük egy igazán jó barátom, egy akit nem tudok eldönteni,hogy mi,egyszer barát egyszer haver, és a harmadik szimplán haver.


Ha esetleg becsúszunk az árokba az anyagi kárt egyedül fogom megfizetni, mivel a felelősség és a kockázat engem terhel.

Abból a 2 ezres üzemanyagárból tudnék ezt-azt venni, lenne helye más formában mint a benzin.

2016. jan. 5. 23:54
 9/10 anonim ***** válasza:

6-osnak.

Sajna a mai világ másképp működik, rengeteg az érdekbarátság.

A haveri körben nekem volt először jogsim(meg aztán kocsim is). Mindenki velem akart jönni mindenhová, de persze fillérre kiszámolva a benzint. 1 év alatt 30.000 km ment a kocsiba, én meg szervizelhettem, gumiztam, mostam, stb. Megelégeltem, aztán mondtam egy km díjat, azóta mennek vonattal.

2016. jan. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bár a csajom vélekedne így, hogy én adom az autót, én vezetek és ő állná a benzint:D
2016. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!