Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi BMW? Kérdésem az az...

UjváriBalázs kérdése:

Régi BMW? Kérdésem az az lenne akár vérbeli BMW-ektől, vagy aki ért hozzá, hogy ezek közül melyiket, illetve egyáltalán érdemes lenne-e bármelyiket megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Találtam két BMW-t.

Az első egy 1997-es BMW 325td.

Ebbe 162 ezer kilóméter van, a motorja pedig egy 116 lóerős, 2.5-ös dízel motor. Külsőre nagyon tiszta, szép, hibátlan a képekről. 340ezer forint forgalomba helyezéssel együtt.

A másik egy 1985-ös BMW 518i.

Ebbe 146 ezer kilóméter van és a motorja pedig egy 105 lóerős, 1.8-as benzin motor. Átépítésre vették az autót és egy 4 fokozatú váltó helyett raktak bele egy dízel BMW-ből egy használt 5 fokozatú váltót, amivel jelentősen kevesebb lett a fogyasztás. 420ezer forint az ára.



2016. jan. 6. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
átbaszós ennyiért
2016. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 325 TDS ingyen sem kéne. Ha E36-ot vesz az ember, akkor azt ugye azért veszi, mert szeretne egy fürge, sportos autót. Na ezzel a 2.5-ös dízellel egyik sem lesz az autó, döglusta ez a motor, a rengeteg problémájáról nem is beszélve. E36-ból nem szabad dízelt venni, a 318 TDS sem jó.


Az 518-as 1985-ből az ugye a jó öreg E28-as, már szinte veteránautó, ez már megint más kategória. Mindennapokra nem is nagyon illik használni. Én is elfogadnék egy hasonló autót, de én csakis valami erős motorral venném, másképp nem látnám értelmét beletalicskázni egy rakás pénzt. Mert erre sokat kell majd költeni, ha szép állapotban akarod tartani. Vagy hajthatod 2 évig amíg széthullik. De ezt ne csináld.

A váltóhoz annyit, hogy gondolom jó lusta lett azzal a váltóval, mert túl hosszúak lehetnek az áttételek a benzinesnek. Megvenném így, de akkor, ha adnák hozzá a régi váltót is, mikor úgy tartja kedvem, áttenném a gyári váltót, mit számít ha csak 4 sebességes. De 518-ast akkor sem vennék.

2016. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. jan. 6. 20:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ilyen egy 150 000-ret futott 518:

[link]


Gondolom ilyet néztél te is 420 000ért.. xD


Ez meg egy 160 000-ret futott 325td:

[link]


Nem elkeseríteni akarlak,de ennyiért lassan már E36-ból is csak bontószökevény van.

2016. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgyis azt nézik, hogy há' E36 van százötvené' meg E46 van öccázezeré', E90 meg millióér' ezek után pedig azt hiszik, hogy ezek az autók annyit érnek. A bontószökevény állapotúak igen. Porsche is van már 1 millió ft alatt, bontószökevény.

Nem hiszik el, hogy a jó, elfogadható állapotúak árban 3-4-szeresei a roncsokénak. Látod, még németországban sem olcsó a jobb állapotú és megbecsülik.

Az, hogy tiszta, csillogó, az csak annyit jelent, hogy le van mosva, polírozták, de attól még eszi a szú belülről, kiesik alóla a futómű és kehes a motorja.

A km-re se vegyél mérget, mert tényleg ha valós 150e km körüli futásuk lenne, akkor nem ilyen nagyon olcsón adnák őket.

2016. jan. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az autök aligha ilyen jó állapotúak. :)
2016. jan. 7. 08:49
 7/8 anonim válasza:
Ennyi pénzért csak is E36-osat vegyél. Abból is egy kismotoros benzineset, egy 316i-t. Ha kifogsz egy jó példányt akkor nem sok gondod lesz vele, viszont nagyon jól nézd meg minden cm-ét az autónak! Leginkább beszéld le egy szervízzel (ne a legközelebbivel) hogy vizsgálják át, meg az odaúton te is sokmindent eldönthetsz az autóról. Ezekkel a rozsdán kívül nem nagyon szokott gond lenni, az egyik legolcsóbban fenntartható BMW. Ha nem rozsdás és jó a futóműve akkor bátran vágj bele!
2016. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 1988-ba lett egy "86-os 518i-m. Imádtam azt a kocsit, egészen 2014-ig megvolt, de egy parkolóba egy kamionos totálra vágta, olyan szinten, hogy nem volt értelme újjáépíteni, nagyon sajnáltam azt a kocsit, a könny kicsordult a szememből amikor megláttam. Hazahozattam trailer-en, itthon a kertben csináltam egy beton placcot, és a mai napig ott áll rajta az összetört autó, még így összetörve se tudok tőle megválni.
2016. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!