Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyenge de még működő gépkocsia...

Gyenge de még működő gépkocsiakksin segíthet-e a nagy impulzusokkal való úgynevezett szulfátmentesítő? Illetve ha nehezebben veszi a töltést akkor jó neki ha mondjuk 1A-rral töltöm 10-12 órát, mintsem a kapacitása 1/10-ével alig 2 óra alatt?

Figyelt kérdés
Van egy 5 év körüli 35Ah-s Perion akksim a suzukimban. 1, majd megint egy hét állás után leesett a feszültség 12,35V-ra. Nem indult. Feltöltöttem egy sima töltővel, de hamar lekapcsolt. Ennek 2 hete.. azóta is szépen teker, és megy.. De csak 12,55V körül van. Ezért kérdezném hogy valakinek van-e tapasztalata ezzel kapcsolatban? 6-8-10 órát kéne töltenem majd egy hétvégi napon, de nem tudom hogy a "csoda" szulfátmentesítést válasszam, vagy alacsony árammal de kitartóan +12 órás "csepp"töltést részesítsem előnybe?
2016. jan. 7. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

a szulfátmentesítés az parasztvakítás..

a kisáramú, de hosszabb töltés kevésbé viseli meg az akksit, mint a gyorstöltés.

jó az a kisáramú 12 órás töltés.elvileg cellánként 2Voltnak kellene lenni a kapocsfeszültségnek, az elektromotoros erő 2,2V.. a 12,55 az már ha hunyorítva is, de elmegy..

nem tudom mínusz tízben indít-e?

2016. jan. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok lesz neki az 1A 12 órán át. Az a 12.35V még nem jelez durva lemerülést. Tölteni kell, ez nem vitás, de pár tized A néhány órára is elegendő.
2016. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a gikszer másfél hete esett meg velem amikor is egy lámpánál állva leállítottam a motort s már baszott újraindulni. Betoltak, hazajöttem. Itthon másnap reggel mértem meg. 12,45V-ot mutatott. 8-10 indítózást bírt mikor is megadta magát és csak kattogott. Ekkor 12,25V. Feltöltöttem, de alig 2 órát töltött. Ennek több mint egy hete.. Azóta volt -5, -8C fokos reggel is. Semmi baj, teker mint a huzat.. feszültség 12,6V körül alatt. Indítózás közben kb 9,8-10.2V. Ajánlottak olyat is hogy töltsem fel, majd reflektorral merítsem 11,5V körüli értékre , majd újra töltsem fel.. De őszintén, míg semmi baja, és teker mint a huzat ,addig nem gyilkolnám merítéssel, mert 5 éves! S merüléssel a szulfátképződés felgyorsul
2016. jan. 8. 15:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!