Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gumi méret befolyásolhatja...

A gumi méret befolyásolhatja e tapadást?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem Suzuki Swiftre 145/65-s téli gumikat a 155/75 helyére, a 155-s már a falevélen megkapart, a nagyobb gumikkal meg tegnap bementem egy olyan terepre amin több centi hó volt, emelkedő is és természetesen betonút is messzire volt, gond nélkül be és kijutottam.


Befolyásolhatja e ezt az, hogy nagyobb gumik vannak rajta a megszokottnál?


2016. jan. 9. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Balthazor....ez lett az új neved kedves ex Nagyon menő nevű felhasználó?

Te tudod is,hogy mit jelentenek ezek a méretek?!?Mert írod itt,hogy a "nagyobb gumik"....csak még arra nem sikerült rájönnöm,hogy a 145/65 nálad miben nagyobb a 155/75-től?!

Mert szélességben is keskenyebb 1 centivel mint a régi gumid,átmérőben meg 44mm-el kisebb!

2016. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hóban a keskenyebb a jobb, a nagyobb talajnyomás miatt jobban tud kapaszkodni. Illetve a latyakos, hónedves, vizes úton is jobb a keskenyebb gumi, mert jobban kinyomja maga alól a vizet. Viszont a gumiméretet mindig úgy kell megválasztani, hogy lehetőleg váltómérete legyen a gyárinak.
2016. jan. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elírtam 145/85...


Steinberg! Hogy állsz a 2. motor beépítésével a csomagtartóban?

El ne felejts 355/25R21-es gumit tolni a verda alá különben a 2 motor hajtásától szét fognak durrani a gumik!

2016. jan. 9. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha két azonos típusú (keverékű és mintázatú), illetve azonos állapotú gumiról lenne szó, akkor lehetne arról beszélni, hogy a szélesség 10 mm-nyi különbsége befolyásolja a tapadást. Egyébként nem közömbös a gumi szélessége, de korántsem arról van szó, hogy a 145-ös és a 155-ös között óriási szakadék tátongana tapadás szempontjából. Itt arról van szó, hogy a 155-ös vagy nyári volt, vagy kopott, vagy elöregedett, vagy mindhárom egyszerre, ezért nem nagyon tapadt. A 145-ös meg lehet, hogy új vagy csak újabb, ezért tud megkapaszkodni a havon is. De az is lehet, hogy téli, nagyobb a mintázat mélysége, jobb a mintázat - ezt csak te tudhatod, te láttad mindkét gumigarnitúrát.

Ez a 145/85 meg valami igen speciális méret lehet, mert /85-ös abroncsot még az életben nem láttam. /80-ashoz és /82-eshez bőven volt már szerencsém, de ennél magasabb profilarányút még csak motoron láttam. Biztos, hogy 145/85-ös az az abroncs?

(értem én, hogy a váltóméret-számító szerint ez így kiadja, de ott bizony lehet olyan méretet is állítani, ami nem is létezik)

2016. jan. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendben!Kösz a tippet!
2016. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként 155/70 R13 a gyári mérete.
2016. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges a 80...
2016. jan. 10. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!