Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 440 és 442-es gumiabroncs...

440 és 442-es gumiabroncs mintázat között sok különbség van?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most vettem egy 16 éves Suzuka Swiftet új téli gumikkal. Sajnos azonban az a helyzet állt elő, hogy szálszakadásos lett az egyik gumi, a pótkerék meg nyári, teljesen más márkájú, kénytelen vagyok azt az egy gumit kicserélni.


Keresgéltem a neten és nem találtam olyan gumit ami pontosan passzolna a többihez.


A legközelebbi az a w442, de nekem w440-es gumijaim vannak.


Gondolom, ha csak ez az opció marad párban kell gumit cserélnem (dupla szívás) és az nagy baj lesz, ha az 1. kerekeken w442-es, a hátsó kerekeken meg w440-es téli gumik lesznek?


A többi dolog (márka, méretek, stb.) stimmel.



2015. okt. 4. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első és hátsó tengelyeken lehet teljesen eltérő mintázatú gumi is. A lényeg (nem csak rendőr szempontjából, hanem a saját testi épséged miatt) az az, hogy egy tengelyen azonos tipusú, mintázatú gumi legyen.
2015. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is a rendőr bácsi miatt kérdezem csak nem szeretném azt, hogy véletlenül az miatt halok meg mert nem minden keréken volt 440-es mintázatú gumi...
2015. okt. 4. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor a választ megkaptad.
2015. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem csak a mintázat a lényeg. Saját és mások érdekében is, így ne közlekedj! Ajánlom figyelmedbe: [link]
2015. okt. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Arra is figyelj, hogy kb. egyforma átmérőjű legyen mindkét kereked egy adott tengelyen, különben - lehet, hogy nem nagyon, de - félre fog húzni az autó. Azaz, ha csak egy új gumit akarnál venni, de a másik oldalon már kopott a másik, akkor fennáll ez a helyzet. Kerülendő.


Azt nem érzem nagy gondnak, hogyha a hátsó két kerék átmérője kicsit másabb, mint az első kettőé. Max. többet vagy kevesebbet fog forogni ugyanannál a sebességnél. 2WD esetében sztem ez nem okozhat problémát. Persze ne üljön - most mondok valamit - 4 cm-rel lejjebb a hátsó rész.

2015. okt. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megmondom konkrétan mi a helyzet:


Jelenleg 4 db Hankook Icebear gumi van, méretei: w440, 175/55R1375T


Sajnos ezt már nem forgalmazzák mint kiderült, a legközelebbi autó gumi típus a Hankook I'cept w442...


A többi méret stimmel, tehát ha ezt választom akkor az első kerekeken Hankook I'cept w442-es gumik (175/55R13 75T) lesznek, hátsó kerekeken pedig Hankook Icebear w440 (175/55R13 75T) típusú gumik lesznek. Mind2 típus téli gumi.


Ez okozhat e problémát, csúszósabbá válhat e a kocsi, növelheti e a fékutat?

2015. okt. 5. 10:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi problémát nem okoz, amíg tengelyenként párban cseréled.


A magyar jogszabályok elég szigorúak, de így is csak ennyi az előírás: tengelyenként azonos gumi.


Ne problémázz, biztonságos és minden jogszabálynak megfelel, ha egy tengelyen azonos gumijaid vannak.

2015. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!