Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érvényes műszakival rendelkező...

Érvényes műszakival rendelkező használ tautó vásárlása esetén nem kell eredetiségvizsgálat?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam olyat, hogyha az autóra érvényes még a műszaki vizsga, akkor nem szükséges az eredetiségvizsgálatot elvégezni. Van ennek igazságalapja?

2016. jan. 10. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyar rendszámos, akkor ez nem igaz. Mindig kell sajna....

Külföldi rendszámosnál van ilyenkor valami könnyítés, de nem tudom, mi..

2016. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De kell. Minden esetben.
2016. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

....valahol hallottam..hát ez az...mond meg annak a baromnak, ne terjesszen ilyent.


és arra is ügyelj, hogy a szerződésben bennelegyen az is, ha az eredetvizsgálat hibát talál, vissza az egész..illetve feljelentést von maga után.

2016. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi mindenkinek :) Akkor lényegében eredetiségvizsgálat+vagyonszerzési illeték, mivel első autóm, ezért kötelező biztosítás, és már használhatom is. Forgalmi+törzskönyv most elsejétől ingyen van, ha jól olvastam. Ezen kívül pedig érdemes olajcsere+vezérműszíj cseréje, ha már nálam van. Még valami jó tanács? :)
2016. jan. 10. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul hallottad!Kell eredetvizsga!
2016. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"mivel első autóm"


Mindegy hányadik autód, mindent ugyanúgy kell fizetni mindegyiknél.

2016. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!