Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit költötök egy évben az...

Mennyit költötök egy évben az autótokra a kötelező dolgokon kívül?

Figyelt kérdés
Ha nem nézzük az adókat, és a tankolást, akkor mennyit szoktatok költeni 1 év alatt? Mennyi megy el javításra, karbantartásra? Milyen apró extra költségek vannak nálatok, amik mondjuk kiegészítőkre megy el? Írhattok olyat is, hogy hányszor mossátok le a kocsit, mennyit költötök a külső-belső ápolásra.

2016. jan. 10. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Sokat. Egy százast tuti. Öreg kocsim van, naponta használom, kell rá költeni.
2016. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
77%

Nem merem összeszámolni, pedig régen terveztem hogy mindent leírok. A nagyobb tételeket összeszámolva 170-180, erre jön még rá a sok kis apróság (max 2 hetente mosás, bőrápoló, illatosító, ledek, kisebb alkatrészek, eszközök amivel dolgozok rajta).


Pedig spórlok mert futóműbeállításon és gumison kívül nem hordom szervizbe.

2016. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A nagyobb tétel alatt miket értesz? :)
2016. jan. 10. 16:33
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Kötelezőn kívül semmit. A szervíz kötelező, tipikusan a műszaki előtt van, hogy legalább épphogy átmenjen rajta...

Csak az esztétikai javítás nem kötelező, a normális az akkor is az, ha épp nem kell műszakiztatni, ez szerintem elég világos. Flancok nincsenek, nem is telik rá s nekünk elég, hogy guruljon.

A tisztításnak nincs nagy költsége, pár perc áram a porszívóhoz évi 1-2 alkalommal s pár vödör víz...

Összesen (benzin, adó, műszaki, biztosítás, minden) van havi 10 ezerbe az autó, jelenleg elég húzós ez is, de arra is rámutat, hogy milyen ritkán megyünk vele. De akkor nagyon kell.

2016. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Lehet hülyének fogtok tartani, de Excelben vezetem a legapróbb kiadásokat is az autómnak, amiben benne van, hogy mikor mire adtam ki és mennyit. :D


Tavaly évben egészen pontosan 223450 Forintot költöttem rá. Mentségemre legyen mondva pont tavaly vettem és rendbe kellett rakatni.

Ebben benne van:

-az új akksi,

-vezérlés vízpumpával,

-fékcsere elöl-hátul,

-2 szélvédő lapát,

-üzemanyagszűrő,

-pollenszűrő, levegőszűrő

-olajszűrő,olajcsere

-1 gumi defekt javítása

-autósampon,

-1 használt de jó állapotú téli gumi szett felnivel

-egy új kulcs, mert csak egy volt és féltem, hogy elveszítem.

Ja meg a szerviz díj+műszaki vizsga is benne van.


Idén egy olajcsere lesz meg egy új szett nyári gumi. Sajnos nem vagyok kőgazdag, de erre muszáj költenem..

2016. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Tavaly, közel 1 gurigát beletoltam a gépbe, remélem idén már csak tankolni kell.
2016. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az exceles megoldás jó ötlet, egyáltalán nem gáz. Így tényleg pontosan tudod, mire mit fizettél. Lehet én is bevezetem majd. :D
2016. jan. 10. 17:26
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Heti 2000 kilométert megyek :( fél év alatt vettem 6 éves abroncsot meg gyertyát de az jó lesz ismét 3 évig, szerencsére olajat nem kell cserélgetni mert eszi csak 5-6 ezer kilométerenként 1 liter olajat... amúgy egy Suzukim van régi.
2016. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:
55%

Akksi

féltengelyek (mindkettő)

Kuplungszett

Ültetőrugószett

Kamera

Téli alugarnitúra

fejegység


És rengeteg apróság

2016. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is kb. évi 2-300 ezret költök rá. Csak az évi 6 olajcsere legalább 60 ezer. Néha kell pár gumi ez-az. Cserébe a cégemtől kapott amortizációs díj ennek a kétszerese...

:)

No meg a benzinen is marad pár forint.

:D

2016. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!