Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó hátsókerék csapágy...

Robogó hátsókerék csapágy csere hogyan?

Figyelt kérdés
sziasztok aprilia sr 50 2001 es levegős robogóban búg a hátsókerék csapágy milyen szerszám kell a cseréhez és hogyan kell? köszönöm a válaszokat
2016. jan. 10. 14:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
már mint a csapágyat hogyan lehet kiszedni?
2016. jan. 10. 14:56
 2/11 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, h a kerékcsapágyad búg??? Honnan tudod, h nem a végáttétel hajtóműve? Ha nincs benne olaj, vagy van, de nem volt akkor simán lehet, az búg. Vagy annak a csapágyazása. Amúgy nyilván a kereket kell levenned hozzá, majd a csapágyst kivenni a kerékagyból, oszt cserélni.
2016. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mindig volt benne olaj és cserélve is volt
2016. jan. 10. 18:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem rzt kérdeztem. A hajtómű búgása erősebb lehet. Honnan tudod, h nem az búg? Kotyog a kerék? Kérdezném, h berágódva forog? Attól még mindig lehet a hajtómű, vagy a hajtómű oldali csapágya is a tengelynek.
2016. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nincs a fejemben az sr pontosan, de mas robogókbol kiindulva, lekell bontani a kipufogót, le a hátsó kereket, ott ki a szimmeringet, majd lebontani váltóoldalt, olajle a végáttételből, végáttétel ház szét, fogaskerekek ki és akkor kitudod bontani a iihajtás tenglyét, egy nap alatt simá megvan
2016. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ertem egyebkent nem kotyog a kerék es kell valami speckó szerszám a csapágyak kiszedesehez?
2016. jan. 10. 20:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert akkor az lenne a legjobb kicserelnem az osszes csapágyat csak nem tudom hany csapagy van pontosan a hajtasnal
2016. jan. 10. 20:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Kettő minimum de inkább három. Egy a kerékben, kettő a tengelynek. Meg egy a tengelyvégnek a variátorház burkolatán. Meg egy tömítés, ha szét akarod bontani a hajtóműházat! Jó eséllyel szakadni fog. De ha ügyesen csinálod, akkor nem.
2016. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ertem Köszi csapágyat mivel szedem ki?
2016. jan. 10. 20:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel kézzel, ha úgy nem megy, csapágykiszedővel.
2016. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!