Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóban szokták cserélni a...

Az autóban szokták cserélni a termosztátot? Milyen esetben?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen szokták, ha mondjuk nem nyit ki, vagy ha mindig nyitva van (magyarul elromlik)


Ha nem nyit ki, felforrhat a hűtővized, ellenben ha mindig nyitva van nagyon nehezen éri el az autód az üzemi hőmérsékletet.

2010. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Hát.. ha tönkremegy^^ Akkor célszerü cserélni:-)

Honnan lehet tudni hogy tönkrement? Nem nyit ki vagy nem zár be.

2010. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lassan melegszik a motor. Honnan vehetem észre, hogy valóban a termosztát a hibás? Ha jól értem akkor ilyenkor nem zár?
2010. márc. 27. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
úgy veheted észre hogy a motor felfő!! nekem a nyomorék szerelők márkakereskedésben nem tudták 2 éve megállapítani hogy mi a baja, egyik autószerelő ismerősöm mondta hogy cseréljem ki.
2010. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van kedves kérdező, ha lassan melegszik a motor akkor elképzelhető hogy a termosztátod nem zár, folyamatosan nyitva van - így hűti a motort.


Nem tudom milyen autód van, de nem egy nagy összeg (pár ezer forint), ha egy kicsit utána nézel a neten saját magad is ki tudod cserélni, nem kell hozzá szakmai tapasztalat.


Ha van egy kis pénzed szerintem cseréld ki - ha elviszed egy szerelőhöz hogy ugyan nézzék már meg, lehet a "megnézésért" annyit el fog kérni, mint amennyiért a termosztátot meg tudod venni

2010. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A termosztátnak feladata van. Akkor cserélik, ha ezt nem megfelelően végzi. A feladata az, hogy a hűtőközeg áramlását, útját szabályozza annak érdekében, hogy a motor egyenletesen, de mielőbb üzemi hőfokra melegedjen, de azon túl ne. Ezt úgy éri el lényegében, mintha egy hőfokra nyitó-záró vízcsap lenne a hűtőradiátor felé. Ha a víz az üzemi hőfok _fölé_ melegszik, akkor kezdi a hőleadó felé is engedni a vizet. Rossz tehát akkor, ha a hideg közeget is beengedi a hűtőbe, és akkor, ha zárva marad és nem engedi.
2010. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!