Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kuplung nagyobb sebessségtől...

A kuplung nagyobb sebessségtől kophat?

Figyelt kérdés
Szóval a kuplungot azzal is koptathatom hogy pöógetem a motrot mondjuk 4-5 ezerig? (benzines) annak ellenére hogy nincs benyomva? Mert olvastam egy régi kérdésnél hogy nem tesz jót a kuplungnak a pörgetés és a gumifüstöltetés (azt nem csinálom!)
2016. jan. 12. 01:35
 1/6 ThodEE GoD ***** válasza:
100%
Ha normálisan haladsz az autóddal kiengedett kuplung pedállal akkor a kuplung nem kopik, a kopáshoz az kell hogy megcsússzon a kuplung pl indulásnál, gumiégetésnél ha betapad akkor a kuplungnál elforgathatja a motor tehát megcsúszik a kuplung. Normális használat mellett a kopás nem jelentős. Bemelegedett motorral 1-1 kigyorsításkor simán elpörgetem 5-6ezerig is, de akkor már a kuplung össze van zárva, nem csúszik meg->nem kopik ;)
2016. jan. 12. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Benzines kuplungod van? Az kophat. Kopik is nyugodj meg.

Tárcsa is,szerkezet is. Csak akkor nem kopik ha áll az autó.

Én benzineshez kérek féket ma kérdezem meg mennyibe kerül

2016. jan. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam hogy benzines mert nem 4 és félnél van a max nyomatékom meg ilyesmi, szóval hogy a MOTOR nem dizeles :)
2016. jan. 12. 09:52
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:
Egy jó állapotú kuplung (nem kopott, nem került rá olaj, stb) kiengedett pedálnál nem csúszik, tehát bármennyire, bárhogy nyomod a gázt, nem kopik.
2016. jan. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kuplung nem a sebességtől, hanem a csúsztatástól kopik. A kinyomócsapágy meg attól, ha a felhasználó lábtartónak használja a bal pedált...
2016. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt nem szereti a kuplung, mikor egyesben elindulsz nagy gázzal, kuplungról leugrassz, és kihúzatod 4-5 ezerig. De ezzel nem lehet leégetni csak icipicit hamarabb kopik.

Gumifüstölésnél is kap a kuplung, mert hiába nem nyúlsz te a pedálhoz, a teljes erő a kuplungon is átmegy közvetve.

2016. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!