Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Sandero start-stop...

Dacia Sandero start-stop rendszer kikapcsolható?

Figyelt kérdés
Ma kaptam használatra egy új Dacia Sandero 1.6 16v benzines, összkerékhajtás rendszerrel ellátott autót szolgálati autóként. Van benne ez a start-stop rendszer ha jól tudom így hívják amikor megállásnál leállítja a motort. Elég zavaró és kiszeretném kapcsolni, de a könyvében nem írtak róla. Tudja valaki esetleg hogy kilehet e kapcsolni,és ha igen akkor hogyan? Köszi.

2016. jan. 12. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet kapni uj Sanderot 1.6 benzinmotorral. 1.6 motorral es start-stoppal csak Dustert lehet kapni. Ebben a kikapcsolas a kozepkonzolon van jobbra lenn.
2016. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves előző, igazad van, összekevertem Dusterről van szó. Itt egy kép, ezt a könyvből fotóztam. Itt a tekerő melletti gomra gondolsz? Amin van egy óraszerű benne egy A betűvel? Mert az a gomb ebben az autóban nem funkcionál, nem nyomható csak úgy ottvan, és a könyvben is azt irja hogy nem funkcionáló gomb. Az ECO meg mást csinál, ha jól értelmeztem, az butítja a motor teljesítményt és jelzi, ha nem váltanánk időben fel vagy le, hogy ezzel üzemanyagot spóroljunk. köszi


[link]

2016. jan. 13. 00:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Az az igazsag, hogy ilyen rendszerrel ellatott Daciat meg nem vezettem, egy roman cikkben olvastam rola, amiben azt irja, hogy az osszkerek-meghajtas allito gomb mellett kozvetlen jobbra levo gombbal lehet kikapcsolni. Ez akkor kizarasos alapon az az A betus gomb lenne, de ha az nem mukodik akkor passzolok, sajnalom, hogy nem tudtam segiteni. Esetleg hivj fel egy markakereskedest, ok valoszinuleg tobbet tudnak segiteni.
2016. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de mintha valahol azt olvastam volna, hogy az EUban még a szakszervíz sem tilthatja le/kapcsolhatja ki a start/stop rendszert(Amerikában a szakszervíz megteheti).

Indoklás: Mivel a károsanyagkibocsátás megállapítása aktív start/stop rendszerrel történt. Ha kikapcsolják, akkor ez az érték növekedik, tehát más adózási(károsanyagkibocsátási kvótába vagy micsodába) kategóriába kerülne. Így nem kapcsolható ki.

2016. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát akkor majd megszokom. Annak örülök hogy nem saját így nem én veszem majd az aksit, önindítót stb...
2016. jan. 14. 00:27
 6/8 szerencses85 ***** válasza:
Az A betűs gombbal lehetne kikapcsolni, ha nem tudod megnyomni, akkor nem lehet.
2016. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik biztosítéko lehet ki kell venni és akkor áthidalható a probléma!
2017. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

“ Köszi szépen. Hát akkor majd megszokom. Annak örülök hogy nem saját így nem én veszem majd az aksit, önindítót stb...”


Még jó, hogy speciális akkumunlátor van benne, meg az önindítója a generátora is… Egyiket se kell venned, mivel alapból az egész konstrukciót erre tervezték. A turbó meg a leállítás után is kap olajat meg hűtést egy rövid ideig, mert független a motortól

2022. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!