Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307 gyorsításra...

Daddy1988 kérdése:

Peugeot 307 gyorsításra sebességgel növekedő amplitódójú kerregő hangot ad motorfékre tolós váltóhoz hasonlatos fogaskerék zajt hallat. Mi lehet a gond? Váltó szét lett húzva kopás nincs minden csapágy cserélve, új olaj szitu változatlan.

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyártási pontatlanság. Fogaskerékhajtásnál már az illesztések századmilliméteres eltérései az ideálistól is hanghatással járnak. Lehet hogy az öntvényházban arrébb van fúrva egy csapágyfészek és kész. Nem jelent ez veszélyt az üzemre nézve csal apró kellemetlenséget. Jobb ha megtanulsz együtt élni vele.
2016. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, csak azt nem tudom miért 140k kilométer után jött ez elő, ha gyártás hibás rég jelentkeznie kellett volna
2016. jan. 16. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan autó amelyiknél már újonnan sír a váltó. Ha idővel jött elő akkor meg nyilván olyan kopásról van szó ami nem látható, akár hézagolásbeli gond is lehet (difi részben), de itt ahogy mondtam 100-ad mm-es eltérés is számít, azt meg mérni sem olyan egyszerű, nemhogy elvégezni a hézagolást.
2016. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém már régen adja a "sírós" hangot, nekem tetszik és tökéletesen működik!
2022. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!