Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Drága autó vásárlás esetén...

Drága autó vásárlás esetén emberi kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag drágább autó vásárlása esetén (10-20millio)

hogy viszonyulnak majd a jelenlegi barátok, hogy tudok majd ismerkedni? pl ha vesz az ember 20millióért egy autót, nem lesz az hogy mindenki irigykedi, gazdag ge**zik, és emiatt nem lehet majd normálisan ismerkedni?

megy majd az álszent pénzértvagyokabarátod stílus, vagy ezt a drágább autó dolgot is el lehet fogadtatni az emberekkel? hiszen nem csak a gazdag ge***nek lehet ilyen autó, vannak már hitelek és lízing, lehet nyerni a lottón egy kisebb egyszeri összeget (20-40milla) és elköltöm egy jó kocsira, attól független ugyanúgy 130körül keres az ember, attól nem kellene lenézni és gazdagozni,irigykedni,burzsujozni.

Szóval a kérdés úgy merült fel hogy félek egy 10m-nál drágább autót venni nehogy emiatt veszítsem el az ismerőseim és emiatt ne tudjak újakat szerezni.

mit gondoltok erről? egy átlag embernek is lehet jó sportkocsija anélkül hogy megváltoztatná az emberi kapcsolatokat? köszöntem a válaszokat előre is.


(már maga a márka is sokakban különféle érzelmeket vált ki amúgy: bmw)



2016. jan. 17. 03:16
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Ha valaki amúgyis gazdag, akkor ez a jelenség ettől fügetlen, mert már előtte is voltak rosszmájú megjegyzéseket tevő irigyek.

Attól is függ, hogy ki hogy él, mennyit mutat abból, hogy neki sok pénze van.

Ha addig szegény életstílust folytatott a pénze ellenére, de előáll egy drága autóval, akkor meglepődik a környezete.


Azért az nem túl bölcs megoldás, hogy ha nyer valaki 10-20 milliót, akkor vesz egy 10-20 millió forintos autót. Az sem bölcs, ha valakinek van például 5 milliója és vesz egy 10 milliós autót 5 milliós hitel segítségével.

Ezt nem tartom életszerűnek, de mégis így csinálta és most is ezt csinálja kelet-európában a nép, annyi pénzért vesznek autót, amennyijük csak van (Swifttől a Mercedesig), vagy ha nincs, akkor hitelt vesznek fel. Mivel a legtöbben az összes készpénzükből szoktak autót venni (amit csak kijön a büdzséből), ezért azt hiszem nincs joga megszólni, lenézni, beszólni neked egyiknek sem, ha egy drágább autót veszel.

Én 10 millióból legfeljebb 2-3 milliós autót vennék, sőt inkább 20 millióból és akkor maradna még 17-18 millió (házra, külföldi új élet kezdésre, vagy egyéb értelmes dologra).

Az még ront a helyzeten, ha valakinek az esetében nyert (vagy örökölt) pénzről van szó és ahogyan írtad 130k körül keres (vagy akár a magyar átlagfizetést). Eltart egy ideig, amíg 130k-ból (vagy a magyar átlagfizetésből) félre tudna tenni valaki 10-20 milliót és akkor 5 perc alatt elveri az egészet egy autóra. De ez már magánügy, mindenki úgy szúrhatja el az életét, ahogyan akarja.

2016. jan. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na ez az van aki házat vesz meg utazik, de ha valakit ezek nem érdekelnek akkor ott a drága autó
2016. jan. 17. 04:27
 3/7 anonim ***** válasza:

A nejem örökölt, seggére is vertünk a pénznek..olyan cuccokat vettünk, amiket egyébként csak szerettünk volna, de esély nem volt.

Nem változott semmi az életünkben, csak lecseréltük az autónkat egy sportkocsira, és sok minőségi műszaki berendezést vettünk, amit kevesek.

Az autóra visszatérve: fontos, hogy pont ugyanúgy vezetem, mint az előző autóimat...semmi padlógáz, semmi keréfüstöltetés, olyan halk, hogy nem is veszik észre...

A titok, hogy nem szabad kölcsönadni...senkinek..akármilyen kedves az illető, akár a fiaim, senki nem kapja meg..én sem kértem másoktól soha, hadd menjek egy kört...

A szomszéd egyetemista srác kapott egy gyönyörű sport bmw-t...baromi szép, jó autó..ezt el is mondtam...azt mondta az apja, én vagyok az egyedüli, aki őszinte mosollyal dícsérem...


szóval nem kell ügyet csinálni, egyre több a drága autó..

Nem is gondolják az emberek, hogy van néhány neves márka, ami gyárt olyan autót is, amit azok vesznek, akik szeretnének gazdagnak látszani.

A kívülről egyformán hajóméretű autókból az egyik teljesen szegényes fapad kivitel hét milla, a mindennel felszerelt egy tizessel több..

Így van ez a mobiltelefonnal is...sőt, az még nagyobb vitát vált ki.

Azokért az ismerősökért, akik ilyen miatt kerülnek,nem kár.

Amióta névreszóló rendszámos szolgálati kocsim van, és a nejemnek is, na az már látszott az arcokon. Nem volt őszinte a mosolya a rokonoknak sem.

2016. jan. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"ehet nyerni a lottón egy kisebb egyszeri összeget (20-40milla) és elköltöm egy jó kocsira, attól független ugyanúgy 130körül keres az ember, attól nem kellene lenézni és gazdagozni,irigykedni,burzsujozni. "


Az ilyet inkabb le szoktak hulyezni.

2016. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azok az emberek, akik emiatt eltávolodnak, annyit is érnek. Átéltem mindezt, amit leírtál. Átlagos barátaim voltak, átlagos környezetből jövök. Mindig stabil anyagi helyzetünk volt, ami az akkori barátaimról nem mondható el. Aztán egyre sikeresebb lettem, ami azzal járt, hogy egyre több pénzem is lett és vettem is egy prémiumkategóriás, személyre szabott autót. Az őszinte mosoly csak kevés embertől jön. Ehhez hozzá kell szokni. Az a durva, hogy azok a barataim, akiket az utóbbi 5-6 évben ismertem meg, sokkal rendesebbek, a régiekkel meg is szakadt a kapcsolat. Nem sajnálom.
2016. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem midegy, ház, vagy autó. Mert egy autó még ha hobbi is, akkor is egy használati tárgy. Egy ház az otthon, egy darab föld amin áll, a tiéd, nem lopják el, nem amortizálódik, 5 év után nem cak a feléért fogod tudni eladni.

10-20 millió nem egy hihetetlen nagy összeg, de ahhoz elég, hogy aki okosan használja fel, annak megváltoztathatja az életét. Egy autó ezt nem fogja megtenni.

Ha van ház, lakás, akkor lehet vállalkozni a pénzből és többet csinálni belőle.

2016. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az a vicc amikor a 30 millas sportkocsira gumit kene venni, mert par ezer kilometer utan lerugja magat, aztan tobb mint fel millat ki kene csengetni hirtelen :)
2016. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!