Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elkövetek azzal valamiféle...

Elkövetek azzal valamiféle bűncselekményt, ha "visszatekert" órás autót adok el, de nem én tekertem vissza?

Figyelt kérdés

Egy éve vettem a barátnőmnek egy kisautót, egy börtönviselt,autókereskedő unokatestvéremtől.

A 18 éves autóban 150 ezer km volt ekkor, most van benne 175 ezer.

Azonban a váltószoknya,meg bizonyos belső részek úgy szét vannak kopva,hogy az biztos nem 150-et futott akkor.

Végül egy olajcserénél találtam feliratot, miszerint a következő esedékes csere 200 ezernél lesz.

Én ár alatt vettem az autót, azért is ezzel az emberrel intéztettem, nem értem miért tekerte vissza, nem húzott le.

A kocsinak nem volt különösebb baja,most sincs, abszolút jó és megbízható.

Viszont nincs rá szükségem, így nem tudom,hogy hogy adjam el?

Fogalmam sincs mennyi lehet benne, és ki venné meg,ha odaírnám,hogy amúgy vissza van tekerve, kitudja mennyiről?


2016. jan. 17. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről


348. § Aki jogtalan haszonszerzés végett a közúti gépjármű kilométer-számláló műszere által jelzett értéket a műszerre gyakorolt behatással vagy a mérési folyamat befolyásolásával meghamisítja, illetve a műszer működését megakadályozza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


---


Tehát csak akkor követed el a fenti vétséget, ha aktívan résztveszel annak megvalósításában.

2016. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy add el, hogy meghirdeted annyival ami az órájában van. Megvettétek, használtátok, beleraktatok 25e km-t és kész. Ha a vevő rákérdez, akkor megmondod, hogy te nem tekergetted, de szervizkönyvet se kaptál hozzá, így az igazságot nehéz kideríteni. Autókereskedőtől vetted (nem kell hozzátenni, hogy rokon), akkor 150e-t mutatott, most 175e és kész.

Ha már a hirdetésben leírod, hogy lehet hogy több van benne, azzal ellenreklámot csinálsz magadnak.

2016. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már van lehetőség lekérdezni az autó adatait. Többek között a legutolsó vizsgán bejegyzett óraállást is megkapod. Ha kevesebb, mint ami benne van, akkor semmi gond.

Az se biztos, hogy a rokon tekergette, lehet ő is úgy hozta.

Viszont ha 150-nel került hozzád, akkor már a névre íráskor is annyi volt beírva, így neked semmi félnivalód.

2016. jan. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2016. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na ez egy olyan törvény amit kockázat nélkül ki lehet játszani, már ha ez a cél. Először is a jogtalan hasznoszerzést kéne megvalósítani, stb..
2016. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!