Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 tuningolt álapotban...

Simson s51 tuningolt álapotban mennyi a max sebesség és mit jelentenek ezek : 90 4 feomlos henger ducati energia gyujtas?

Figyelt kérdés

Nos simson s51ről lenne szó ..gyàrilag 60nal megy valósàgban akàr 80-90nel is ugy tudom . Tuningal tudna menni 120al.. a tuningolàs : 90 4 feomlos henger ,

ducati energia gyujtas . Nem nagyon értek hozzà mert a haveromé a motor csak szetetnék tisztàn làtni mer mindenki màst mond.. Motornàl mi az a gyújtàs meg h feömlös?


2016. jan. 19. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Hali a 90 az a köbcenti gyárilag 50 es a motor 90 az már egy tuning köbcenti a 4 felömlő az pedig az hogy hány helyen tud a dugattyú fölé jutni a friss gáz az elősűrítő térből a ducati energia gyújtás az pedig a robogókon lévő gyújtás aminek kisebb a tömege ez által kisebb a tehetetlenségi nyomatéka és hamarabb feltud pörögni a főtengely jobb lesz a gyorsulás mert kevesebb energiát tárol el és több lesz a nyomaték is elvileg jha és az se hátrány nem megszakítós gyújtás hanem jeladós a duati gyújtásnál ezt egy induktív jeladó adja a gyújtás jelét és ez mindig pontos lesz még eg gyári simson megszakítósnál elképzelhető az is hogy lebegni kezd a megszakító és ezzel korlátozva a maxmimális fordulatot mert késni fog a gyújtás ilyen esetben. Ha jobban érdekel mik azok a felömlök akkor csak javasolni tudom a 2 ütemű motorok működéséről szóló cikkeket. A simson esetében egy résvezérléses hurkos öblítési rendszer van de persze vannak ettől eltérő rendszerek is.
2016. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és mivel fogok hűteni a motort?
2016. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

erre már nem gondolnak a boyracerek, hogy a motornak hűtés is kell. Nembaj, az a lényeg, hogy az ndk-s szarkupacon 90-es henger van 4 felömlővel, meg Ducati gyújtás (ami magába többet ér, mint az egész simson).


Láttam már elég sok ilyen buzerolt simson-t, egyik sem volt egy említésre méltó dolog. Egy normális 50 köbcentis robogó elveri egytől egyig. Gyorsulásban lehet jobb a simson, de hosszútávon alúl marad, példa erre, amikor tavaly haverokkal elindultunk túrázni, 2 Aprilia SR50 egy Yamaha Aerox és egy simson, a robogók az 510 km-t végig menték, a simson az út ötödénél lerohadt, nekünk a robik tudták tartani a tartós 70 km/h-t, a simson nem, be is sült mert haver szorította neki :D

2016. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bozont 94 válasza:
azé meg nézném a robogódat erdös részen mit reparálnál nagy sárban vagy akár egy jo kis serpentinen nem kell a simokat le nézni nekem s51 es van 90/6 15ló 130km/h utazó tartósan igaz 6sebeséges könyitett kuplungal, vizes hengerel, és 2000km vigan bir egyhuzamban csak tankolni állok meg , és megsugom a szar robogókat sorra löttem befele vele azok meg pislogtak mint ebihal a szatyorba egy normális tuning és egybö a robik csusznak lehet nem esztétikus anyira meg régi de ezel el lehet menni a hegyekbe,sárba,vizbe, olyan mint a ladák elpusztithatatlan
2016. júl. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bozont ezt a 130-as utazót csak viccnek szántad remélem. Amúgy a robogó nem erdőbe való, szóval kár azt firtatni, hogy ott mit tudna. Ezt a szerpentines dolgot hogy érted?
2016. júl. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!