Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet emiatt olajfolt a kocsi...

Lehet emiatt olajfolt a kocsi alatt?

Figyelt kérdés

A szelepfedél egyik csavarjánál folyt egy tűhegynyi lyukon az olaj. 6 napot állt az autó a hidegben,elég nehezen is indult utána,akkor nagyon "maga alá csinált". Rögtön megtörtént a résolajcső illetve szelepfedél és csavarjainak a tömítés cseréje (a csere óra egyből indul),azonban ami kifolyt,az a motoron maradat.


Megnéztem a motorteret,illetve az olajteknőt is. Minden száraz.


Lehetséges,hogy a kifolyt motorolaj a meleg motor miatt felmelegszik,és az csepeg le miután leállítom az autót?



Illetve Brigéciol-lal kapcsolatban tapasztalat,vélemény? Hogyan szoktátok használni?



2016. jan. 20. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még az csöpög. Ha megteheted, tegyél alá egy kartonlapot, hogy ne csöpögjön a betonra, vagy a kerámiára.


A Brigéciol nagyon jó szer, régebben használtam, de ma már csak végszükségben...a kocsiban lévő blokkot én nem mosnám brigéciollal(sem)

2016. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ.


Tegnap egy részét lemostam a blokknak egy mosóban,óvatosan,hogy a csövek és elektromos alkatrészek ne sérüljenek,az is elég szépen lehozta.


Lehet előbb letisztítom mindenhol ezzel a módszerrel,aztán befújom/áttörölgetem Brigéciollal.

2016. jan. 20. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!