Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt mások is így?

Volt mások is így?

Figyelt kérdés

Régóta, gyakorlatilag gyermekkorom óta a motorozás tetszett. Később, azért nem szereztem rá jogsit, mert mindig is tartottam a koccanástól...

Mondhatnám, környezeti viszonytagságoknak is, ahogy ki van téve az ember is el-el tántorított. Talán még Pesten, ahogy láttam a sok araszoló kocsit, úgy voltam vele, ide nem kell motor... Rossz út ...


Viszont, meg lehetne még csinálni a jogsit, mert korban ott vagyok még két évvel az A korlátlan előtt...

Volt másokban is némi félsz meg előítélet mielőtt elkezdte?



2016. jan. 20. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamennyi félelem egészséges, elvégre a motoron nincs vasketrec, ami megvédjen. Itt te vagy a gyűrődőzóna. Én 28 évesen kezdtem a motor jogsit. Tisztában voltam a kockázatokkal és az első forgalmi vezetések félelmetesek voltak. Ettől függetlenül leraktam a jogsit (A2). Azóta komolyabb gond nélkül közlekedek vele.


Ha megcsinálod, minél előbb menjél el vezetéstechnikai tréningre (én Sági Tibort vagy a Rili klub-ot ajánlom). Amit a jogsi során elmondanak, nagyon kevés. Ott majd rávilágítanak sok alapra (pl.: ellenkormányzás, tekintet helyes megválasztása, üléspozíció). Én azóta évente járok legalább egy ilyen tréningre.


Másik ajánlatom, hogy vegyél jó védőket és hordjad is őket. 2-300.000 Ft biztos rámegy erre.


Végül, lehetőség szerint ABS-el szerelt motort vegyél. Sokan fújnak rá, mert állítólag megnöveli a fékutat. Ez igaz volt régen, most már minimális a különbség. Rossz tapadási viszonyok mellett viszont az ABS sokkal jobb. Illetve, vészhelyzet esetén nagyon kevés motoros tud szabályos vészfékezést végezni.

2016. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha félsz akkor ne motorozzál.


"Talán még Pesten, ahogy láttam a sok araszoló kocsit, úgy voltam vele, ide nem kell motor"


Hát oda (ide) kell csak igazán. Egy 250-es enduróval te vagy a király maga. Ennél nagyobb se jó, meg kisebb se, a 650-es már szenved mert nagyon kicsi neki a tempó, a 125-össel meg nem olyan könnyű meglépni az autók elől. Jó, tudom vannak ügyes és bevállalós robogósok, de ők sem személyt szállítva cikáznak általában.

2016. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!