Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újabb autóknál az akkumulátor...

Újabb autóknál az akkumulátor kivétele milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy 2012-es Skoa Octavia.

Céges autó, de már két hete nem volt beindítva(leállás van a cégnél és még egy darabig az lesz).

Kivenném az akksit, hogy rátöltsek, de nem tudom, hogy elfelejthet-e valami olyat a fedélzeti számítógép amit nem kellene, vagy kivehetem nyugodtan, semmi gond nem adódhat.

Nekem egy astrám van csak, ott ugye újra beáll az alapjárat, meg be kell állítani a rádiót és kész, más elektromos kütyü nincs benne (nem egy túl extrás autó) amihez, folyamatos áram kell.


2016. jan. 20. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is Astrám van. Nem is valami új, 2005-ös. A dátumot, időt meg a BC által mért adatokat felejti el egy idő után akku nélkül. Illetve az ablakemelők a "komfort" módot (nem kell folyamatosan nyomva tartani a gombot) felejtik még el, a végállásokat meg kell tanítani neki.

A Skodát nem ismerem. A céges 2009-es Ford pl valami kódot szokott kérni. Hála istennek az Astránál a H szériától már ezt hanyagolták.

2016. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezekkel én is tisztában vagyok. Én olyan gondoltam, hogy a gyári rádiója kérhet kódot, vagy a riasztó nem fog működni megfelelően, mert valamit állítani kell, esetleg az immo chipet nem ismeri fel, vagy a kulcsot újra kell tanítani.

Tehát ilyen komplikáltabb dolgokra gondolok, az én f astrám az ilyenféle nyalánkásgokkal nincs felvértezve szerencsére. :D

2016. jan. 20. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz ha kiveszed az akkut. Nem felejt el semmit és a rádió sem fog kódot kérni.
2016. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!