Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mennyire normális jelenség?

Ez mennyire normális jelenség?

Figyelt kérdés

Ma egy nagyobb táv után beálltam az udvarra, leállítottam a kocsit, és fura, bugyogó hangra lettem figyelmes a motortérből. Benéztem és a hűtőfolyadék kiegyenlítő tartályából jött, óvatosan letekertem a kupakot, és feljött vagy 2 deci víz, ki is folyt. Érdekes, mert kb. 2 nappal ezelőtt töltöttem utána, illetve már korábban is hallottam ezt a hangot, de miután leállítom egyből el szokott múlni.

Forrna a vizem, vagy ez normális, hogy egy nagyobb menet után olyan meleg, hogy kijön ha letekerem a kupakot?


2016. jan. 20. 18:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Jajj, egy 1,4-es Polo, és kb 4 hónapja lett kicserélve a termosztát.
2016. jan. 20. 18:12
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A rendszer nyomás alatt van,szerintem örülj hogy nem vitte le a fejedet xD
2016. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Te is lógtál fizika óráról ugye? A rendszerben a víz nyomás alatt van = 100 fok fölé is mehet anélkül, hogy felforrna. Ha kinyitod a nyomás megszűnik -) víz rögtön felforr. Örülj neki, hogy nem lett gond, bár az ilyenek miatt szoktak egy nagydarab feliratot odatenni, hogy ne tekerd már le a kupapot ha egyszer forró a víz... de ugye csak poénból teszik ezt ki...
2016. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!