Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Étolaj motorolaj helyett?

Étolaj motorolaj helyett?

Figyelt kérdés
valaki próbálta?

2016. jan. 20. 19:12
1 2
 11/16 Beviz Elek ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb. Én is jobban szeretem, akkor a kocsi is. Logikus nem?
2016. febr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy indulás előtt tuszkolj bele a motorba pár csirkecombot is, de ha biztosra akarsz menni a hengerekbe is teszel.

Így nem csak olajozottabb lesz a dolog, de a csirkecomb még a dugattyú munkáját is segíteni fogja.


Ha relatíve nagyobb motorról van szó, akkor használhatsz pulykacombot is.


Emellett a váltóba érdemes teknőst és nyulat ültetni, kis sebességnél a teknős fog hajtani, nagyobb sebességnél pedig a nyuszi.


Emellett a kerekekre kenhetsz némi majonézt vagy ketchupot ( ízlés kérdése ), hogy jobban guruljon.


Ja, és ha van klíma, ne felejtsd el időnként feltölteni fagyival!

2016. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem elmenne akár 1000 km-t is, terheléstől függ, de a csapágyakat utána biztos cserélni kell.

De ez lehet pár km is, ha tiltáson pörgeted, mert nem lesz meg a megfelelő kenése.

2016. febr. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Valamelyik brit autós műsorban kipróbálták mennyit megy el az autó olaj nélkül, még homokot is szórtak bele, és azért ment 10-20 km-t, pedig ott nem kímélték.

Az étolaj 1 fokkal jobb a semmitől, meg a homoktól.

2016. febr. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Sok vicc elhangzott itt amin jót derültem, DE:

Amíg nem létezett szintetikus olaj, a versenygépekben növényi olajokat használtak, mert stabilabb az olajfilmet ad. Viszont azok inkább repce alapúak voltak. Az étolaj gyönyörűen belekötne hosszabb állás után. Szerintem az öregebb motorok simán elmennének vele. Egy darabig...

2016. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
mondjuk egy normál étolaj ami nem állt hosszabb ideig, szerintem is egy ideig menne, mert olaj nélkül 10-20 percig megy kb és ez attól egy fokkal jobb. Szerintem pár száz km-t lehet bírna :D
2018. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!