Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a furcsa hang opel f...

Mi ez a furcsa hang opel f astránál?

Figyelt kérdés

üdv


az lenne a kérdésem hogy ma be indításkor egy furcsa hangra lettem figyelmes. van egy Opel f astram 1.4 se 82 le (1994) és hosszú ideje a garázsban áll,és egy rövidke időre be indítottam és ezt a csörömpöl hangot hallom mi csinálhatja ezt ? a kép nem a legjobb de remélem a hangot jól hallani.2 szer is szed lett szedve a motor, egyszer ékszíj szakadás véget egyszer meg hengerfej átégés miatt. az utóbbi 1 éve volt.


link: [link]



2016. jan. 20. 19:22
 1/7 Csaba1207 ***** válasza:

Szia!

Nekem is egy ilyenem volt, csak '85-ös, de ez most mindegy.

Abbahagyja a csörömpölést? Én első körben arra gondolnék, hogy ha sokat állt, és nagyon hidegben volt, akkor esetleg a hidrotőkék nem kaptak olajat, vagy karcsú az olajnyomás nekik, és ezért azok vagy a szelepek "csattognak".

Nálam is volt ilyen nagy hidegben, de csak pár másodpercig, amíg az olajnyomás helyre nem billent.

Hengerfejezéskor kapott új hidrotőkéket?

2016. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem kapót, de igen elmúlik egy idő után, és 5w 40 olajat kapót utoljára castolt . ez is csinálhatja ?
2016. jan. 21. 19:45
 3/7 hosaxx ***** válasza:
Szerintem nincs nagy baj járni kellene vele és átmosatni az olajrendszert.Ha azután is ezt csinálja írd meg mert az opel olyan mit egy fura beteg lépésről lépésre lehet rájönni mi a baja.
2016. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hosaxx ***** válasza:
Javaslom 10W/40 olajat tegyél bele miután át lett mosatva.Gondolom azt tudod hogyan kell de azt ha beírod a keresőbe le van írva.
2016. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egy kis idő után elmúlik majd ha lejár a periódus az olajnál akkor megfogom csinálni az olajmosatást is mert mi nem csináltuk meg ilyet. és 10 w 40 melyik márkát ajánlod ?ami véd,jó.
2016. jan. 22. 09:51
 6/7 hosaxx ***** válasza:
Én ha lehetséges szintetikus olajat használnék márkát nem akarok írni hisz mindenkinek más a tapasztalata.A lényeg,hogy 10w/40-es legyen és legalább egy közép kategóriás mivel a gép sem mostani.
2016. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vida Sándor ***** válasza:

Castrol, szintetikus, nem olcsó, de jó. Elviekben a 10 w 40 sűrűségű olaj való hozzá, sűrűbb akkor sem, ha már eszegeti az olajat. Az 5 w 40 szerintem már ennek túl híg.

A gyári GM olaj félszintetikus, nekem most az van benne, de legközelebb biztos, hogy castrolt teszek bele. Magnetic-et

2016. jan. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!