Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005 Swift mennyivel rozsdaáll...

2005 Swift mennyivel rozsdaállóbb mint a régi Swiftek?

Figyelt kérdés
A szervizbe azt mondták illene már rá alvázvédelmet rakni, ha sokáig megakarom tartani. Igaz ez?
2016. jan. 20. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ártana így 11 évesen.......az alvázvédő idővel csak meg/le kopik,aztán hiába van felület kezelve a fém,a vasoxid úgyis bele köt!
2016. jan. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem csak alvázvédelmet, hanem üregvédelmet is kellene. Kiszárad a gyári üregvédő anyag és repedések keletkeznek rajta, amelyeken keresztük eléri az öregekbe szivárgó nedvesség a fémet és akkor belülről indul meg alattomosan a korrózió.
2016. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
öregekbe = üregekbe :)
2016. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az üreg + alvázvédelem körülbelül mennyibe kerülhet? Csak egy tól-ig összegre vagyok kíváncsi, nehogy lehúzzanak.
2016. jan. 20. 22:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Használt anyagoktól és óradíjtól függ. Az egyszerű olcsó anyagokkal néhány tízezer forint. Az nem tartós. Vannak drága anyagok amik akár 10 évig is konzerválják az autót, de ott csak az anyagdíj 40-50 ezer ft. Munka szempontjából is van ahol ímmel ámmal csinálják meg, valahol leszedik a műanyagokat, mindenhova befújnak becsületesen, az óradíjban is több.

Nem mindig lehúzás a drága, mert az tovább is tart. Nem mindegy, hogy évente kell újrafújogatni, vagy egyszer és az jó lesz 10 évig és csak néha ellenőriztetni kell.

2016. jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2005 novemberi szwiftem van. Visszahívtak rozsdásodás miatt, de az én autómon nem találtak még erre utaló nyomot sem...akkor volt öt éves.


Azóta minden nyáron (sk)újrafújom a kaszni alját, ürgeit..

Hibátlan, korróziómentes az egész vas.


hogy miért csinálom sk? mert az összes kötelezőn amikor mentem a kocsiért, és átadták a garanciafüzetet, látom nincs az üregellenőrzés bejegyezve...minden esetben az volt a válasz:-ja, azt nem szoktuk, de adja ide, beírom..ugyanis ez a sorozat már jobb alváz, és üregvédelmet kapott, mint az eddigiek.


...nos én biztosra megyek. inkább évente(csak nyáron) mindent be-ki-lefújok. nincs is probléma.


Ez a szwift olyan jó minőségűre sikerült, hogy nem akarom lecserélni.(1.5 GS vvt automata)

2016. jan. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
98 decemberi a swiftem,nincs garázsom 260 000 km van benne de rozsdának nyoma sincs
2016. jan. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de rozsdának nyoma sincs"


Inkább fogalmazzunk úgy,hogy kivülről még nem látod.. :-)


A kérdésre válaszolva,egy 11 éves autónál sok értelmét nem látom,a belső részek és a karosszériaüregek már el vannak annyira porolódva és koszosodva,hogy a felületen semmi nem fog normálisan megtapadni.A másik gond,hogy ált. a szellőző és vízelvezető futatokba is bőven jut az anyagól,így az ott lecsapódó pára és nedvesség még ha akar sem tud eltávozni.

2016. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!