Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gondozásmentes (felitatott...

Gondozásmentes (felitatott elektrolitos) akkumulátor töltésénél, nem veszélyes a keletkező gáz miatti túlnyomás a cellákba?

Figyelt kérdés

Nem megy tönkre tőle , nem veszélyes,hogy felrobban. Most tötlöm az akkumat , már közel 3 órája 2A-ről kezdte , aztán most ilyen 1,5A-el tölt. Az előbb,hogy rnéztem,hallottam ha közel hajoltam hozzá,hogy pezseg,forr. Nem lesz baja az akkunak??


Kösz a válaszokat!



2016. jan. 23. 15:30
 1/10 A kérdező kommentje:
*Nem megy tönkre tőle , nem veszélyes,hogy felrobban ?
2016. jan. 23. 15:32
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen töltővel töltöd. Ha még látta a töltő a rendszerváltást, akkor inkább lekapcsolnám sietősen.

Elvileg 14 voltos töltőfeszültségig nem lesz gond. Ha ezt átléped, akkor fog már túlnyomás képződni, károsodnak a cellák, amitől megnyekken az akksi. Bár még nem volt ilyen akksim, de ilyesmit hallottam ezekről. De ha mégsem, akkor kijavít majd valaki.

2016. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vn rajtuk biztonsági leszellőztető szelep v nyílás, nyugi. Mérj rá, a 14,4V - ot tartósan nem haladhatja meg a töltőfeszültség. Ha meghaladja sem robbanik fel, de rosszat tesz az akkunak.

Az h megy lejjebb a töltőáram, az azt jelenti, h töltődik fel az akkud. Viszont a töltőáram csökkenése a töltőfeszültség növekedését hozza magával. Ezt még nagyon régen egy Ohm nevű bácsi találta fel.

2016. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából 2 hete vettem tescoban a töltőt , 7e Ft volt , de elég egyszerű szerkezet. Van rajta egy Min meg Max kapcsoló és annyi. Igazából én elektrotechnikát tanultam 5 évig, és pofátlanságnak tartom,hogy egy iylen piszok egyszerű szerkezetért ilyen árakat kérnek el. Egy normálisabb töltő megg ott van,hogy 20-25-30e Ft. De igazából én még 7 ezret is sokalltam érte.

Amúgy a minimumon töltöm végig. CPU vezérlésű töltőt meg azért nem akartam venni,mert valamelyik tipus (itt olvastam) az nem kezdi el tölteni ,ha egy bizonyos szint alatt van az akku kapocsfeszültsége. Hát baz+:D Nem az lenne a lényege egy töltőnek,hogy csutka nulláról is töltsön?:D Igazából csak ennyi miatt aggódtam/aggódok ,hogy nem kell rajta semmit lecsavarni töltés közben , így a gázk benne maradnak, de mint írták , akkor emiatt sem kell aggódni,mert ki van agyalva..


Kösz a válaszokat!

2016. jan. 23. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha pezseg, az azt jelenti, hogy már teljesen fel van töltve és csak a vízbontás megy a folyadékban.

A gondozásmentes akkumulátorok (amelyeket gyakran tévesen zselés akkunak neveznek) nem igényelnek utántöltést desztillált vízből. Jórészük emiatt elég masszívan le is van zárva.

Árammal azonban tölthetőek, sőt, üzemszerű állapotukban az autó folyamatosan töltés alatt tartja ezeket.

Ilyenkor az elektrolit víztartalma folyamatosan párolog, mint a normál akkumulátoroknál.

A keletkező gőz elvezetése egy labirint-rendszerű fedélben történik, amely a túlnyomást elengedi, a gőz azonban lecsapódik benne, és lassan visszacsorog az elektrolitba.

Így tehát nyugodtan töltheted, de javasolt a mikroprocesszoros töltő használata. Ha ugyanis a töltőfeszültség eléri a 14.4 voltot, esetleg meg is haladja, fokozott buborékképződés lép fel.

Ez károsítja a cellákat, tehát kapacitásvesztést eredményez.

Emellett olyan túlnyomás léphet fel, amely a fedélen keresztül már nem tud eltávozni. Ilyenkor a ház szép lassan gömbölyödni kezd, extrém esetben a ház egyszerűen ledobja a fedelet.


Én ezeket az Aldiban, Lidlben időnként kapható mikroprocis töltőket szoktam javasolni (nagyon jók) most is volt 5000Ft környékén. Nagy előnyük a régebbi, elavult töltőkkel szemben, hogy amint feltöltötte maximumra az akkumulátort átáll csepptöltésre így akár napokon, heteken keresztül rajta lehet hagyni a töltőt.

2016. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3500- ft volt pár hete az Aldiban a Mikroprocesszor vezérelt töltő. Igaz, h max 3,8 A- el tud tölteni és csak három program van rajta, de nem tűnik rossznak.
2016. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ezt láttam:


[link]


Azért írtam 5000-et. De viszik is mint a cukrot ennyiért is.

2016. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Hát ez tényleg elég jónak tűnik ,az a baj,hogy már megvettem a mostanit, de igazából célnak ez is megfelel , mert épp az előbb tettem bele a kocsiba és szépen indított. Az akkumulátorom pedig tavasszal úgyis kuka lesz (vagyis marad tartalék akkunak, vészhelyzetre) és veszek újat , amit remélhetőleg nem kell majd töltögetni , habár eddig ezt se kellett, de ez a 3 nap állás -10 meg -15 fokba nem használt nem az biztos, de többet nem hagyom ennyit állni.
2016. jan. 23. 23:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit én mondok az meg ilyen:


[link]

2016. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha akkut akarsz cserélni azt inkább ősszel az első hideg napok beálltával célszerű.. A nyári hónapokban gyűjtögess rá, mert a melegebb időben tünetmentes lesz az akksid. Tehát nincs baj az indítással, mert jobban leadja a delejt.
2016. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!