Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kétütemű,125-ös robogók...

Milyen kétütemű,125-ös robogókat lehet vezetni B125-ös jogsival?

Figyelt kérdés
Nemrég tettem le a jogsit és szeretnék egy 125-ös robogót venni, ami jól megy, jó a futóműve, jók a fékei. Mindenképpen kétüteműt szeretnék.

2016. jan. 25. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Kétütemű 125-ös motorok meghaladják az A1 kategória teljesítményhatárát.
2016. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mellesleg B125-ös jogsi sincs. B van, vagy A1 (meg sok egyéb).
2016. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

B125 = már meglévő B jogosítvánnyal megszerezhető motoros A1 jogosítvány.

Tehát "A1":

- motorkerékpár 125 cm3-ig

- teljesítménye 11kW-ig

- teljesítmény/saját tömeg aránya 0,1 kW/kg-ig


pl: Suzuki Burgman 125

Yamaha Majesty S 125


Van pár ilyen azért.

2016. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mi a helyzet az Aprilia SR 125-tel és a Gilera FX 125-tel? Légyszi írjatok még :)
2016. jan. 25. 17:25
 5/5 anonim ***** válasza:

az a helyzet, hogy nem vagy analfabéta, előkapod a forgalmi engedélyét, és ha a teljesítmény adatnál nem 11 kW szerepel, hanem nagyobb érték, akkor tudod, hogy te azzal nem mehetsz. Ha az érték kisebb, mint 11 kW, akkor értelemszerűen mehetsz vele.


Az, hogy SR125-ös, az egy dolog, nem egyenlő azzal, hogy összes létező példány 11 kW-os. Én a motoromat, ami egy Aprilia RS125 sportmotor, a szalonban 11kW-os formában vásároltam meg 3 éve, A1-es jogsim volt. Másik évben megszereztem az A2-es kategóriát, a motort vittem az Aprilia szervízbe, ahol kiszedték a fojtásokat, kicseréltek pár dolgot rajta, aztán újra vizsgáztattam és beütötték a 29 kW-ot az új forgalmi engedélybe. Mivel az A2-es kategória 35 kW teljesítményig jogosít fel motorkerékpár vezetésére, így nyugodtan közlekedhetek vele. Tehát itt a példa, hogy ugyan az a motor lehet 11 kW-os A1-el vezethető, és lehet 29 kW-os ami csak A2-vel. Haverom 250-es sport Aprilia motorja csak A korlátlannal vezethető, hiába 250 köbcentis, és hiába van 500-650 köbcentis motor, ami vezethető A2-vel.

2016. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!