Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tetőcsomagtartó kombi helyett,...

Tetőcsomagtartó kombi helyett, valós alternatíva lehet?

Figyelt kérdés

Most egy kis városi autónk van (Yaris), és mivel hamarosan megérkezik a második gyerek, arra gondoltunk, hogy veszünk egy kombit, vagy egyterűt, családi autónak. Nemrég beszélgettünk róla barátokkal, és ott említették a tetőcsomagtartót valami jó tetőbox-szal, hogy annyi helyet is lehet nyerni, mintha kombiba parkolnánk. Akinek van, tényleg belefér mondjuk egy babakocsi vagy bőröndök? Az asszonynak egyből ezek az ellenvetései voltak...


Engem megfogott az ötlet, és nyilván olcsóbb is lenne, mintha vennénk egy másik kocsit, plane, ha ezt megtartanánk. Úgysem kell mindig, csak nagyobb utakra, így a boxot le is lehet venni, ha nem kell.


Nem nézne ki hülyén egy kis autón egy nagyobb tetőbox?



2016. jan. 29. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Helyet nyerhetnél vele annyit, de :


- sosem lesz teljes értékű

- Nincs az utastérben, tehát -10ben én tuti nem tartanám ott a bőröndöket / babakocsit

- Macerás bele nagyon pakolni, főleg egy alacsonyabb nőnek

- Éjszaka könnyedén lelopják, ne adj isten csomagokkal együtt.

- Súlylimit miatt nagyon nehéz cuccot nem pakolhatsz bele

- Rettentő légellenállása van, fogyasztást is növeli


Én nem gondolnám egy kombi vagy egyterű alternatívájának, inkább egy olcsó húsnak híg a leve megoldásnak.

2016. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Asszonynak igaza van.
2016. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Már régi a kérdés, de cáfolnám az 1. válaszadót...


"- sosem lesz teljes értékű"


Miért ne? A térfogat az térfogat, miért érne kevesebbet a tetőn ugyanaz a köbméter, mint a csomagtérben?


"- Nincs az utastérben, tehát -10ben én tuti nem tartanám ott a bőröndöket / babakocsit"


A bőröndnek meg a babakocsinak nem mindegy? Fáznak? :-)) Amúgy a babakocsit -10 fokban is tolhatod az utcán, szóval nem értem, miért lenne probléma neki a hideg.


"- Macerás bele nagyon pakolni, főleg egy alacsonyabb nőnek"


Egyáltalán nem macerás, de semeddig nem tart egy sámlit rendszeresíteni erre, plusz a küszöbre is fel lehet állni.


"- Éjszaka könnyedén lelopják, ne adj isten csomagokkal együtt."


Ja, de a csomagtartót is feltörhetik, ha vagy olyan marha, hogy értéket hagysz benne.


"- Súlylimit miatt nagyon nehéz cuccot nem pakolhatsz bele"


Itt a szűkebb keresztmetszet a keresztrúd, de az is kb. 50 kilót kibír, papíron. A valóságban többet is.


"- Rettentő légellenállása van, fogyasztást is növeli"


Ez igaz, de ha utánaszámolsz, kétélű a kérdés. Ha veszel egy nagy kombit, aminek a térfogatát az év nagy részében nem használod ki, viszont a nagyobb méret miatt az év 365 napján többet fog fogyasztani. Ellenben egy tetőboxot csak a nyaralás/síelés/utazás napjaira raksz fel, akkor tényleg több lesz a fogyasztásod, viszont utána leszeded és ismét lesz egy jól fogyasztó kisautód. Míg a kombi akkor is ugyanannyit eszik, amikor csak a Tescoba mész egymagad.

2020. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!