Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért viselkedik velem így az...

Miért viselkedik velem így az autó?

Figyelt kérdés

16 éves 1.3-as Swift, ma mentem vele és folyamatosan minden sebességnél rugdalt, kapálódzott, rángatózott vagy hogy írjam le ezt a hibát. Az autószerelőm szerint lehet, hogy a gyertyák rosszak, de nekem eszembe jutott, hogy lehet üzemanyagszűrő is.


Hogy lehet ezt kideríteni illetve mi egyéb baja lehet?



2016. jan. 30. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Rugdalt, kapálózott és rángatózott? Nem ló volt az véletlenül?

Ha sebességtől, terheléstől függetlenül rángat, akkor általában nem nagyon kap üzemanyagot. Ha rendszeresen durrog, akkor a gyújtás hagy ki. Ha gázadásra hörög, fulladozik és csak magas fordulaton tér magához, akkor pedig túl sok üzemanyagot kap. Ezek persze csak tünetek, hogy mi okozza, az a jó kérdés.

2016. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Üzemanyagszűrő gondnál inkább gyorsításkor(előzéskor) szokott dadogni az autó.
2016. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem durrog. Itt a felpörgetés sem segít, üresben felpörgettem 6000-ig, utána is ezt csinálta. 2-vel mentem 50-nel akkor se tűnt el a tünet.
2016. jan. 30. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:

lehet hogy nem megy az egyik henger


lehet az gyertya, gyújtáskábel, trafó, meg még kb 100 dolog.


Van mikor valami banális dolog okozza...


Például a gyújtókábel lelazúl:)

De persze meg kell nézetni szerelővel ha nem tudod magad orvosolni.

2016. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer-kétszer fordult ilyen elő ha olyan helyen tankolok ahol vizezik, ezek felénk a városban vannak ( direkt nem írok kutat nehogy baj legyen). Egyszer mentem egy jó hosszú útra és ott tankoltam ahol nem szabadott volna, egy traktort is megértem megelőzni Suzyval (1.3 95-ös) rángatott meg minden amit leírsz. Szóval ürítsed ki a tankot és tankolj a Shell-nél vagy ha teheted a Lukoil-nál. Szóval szerintem a hiba oka a benya, ha nem akkor tévedtem de egy próbát megér, nekem a benzin volt a baj.
2016. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így hirtelen felindulásból az injektor ment tönkre. Hasonló tünetek, egyre fokozódóan, majd leállt, nem indult (Swift 1.3, 2000). Sokezer forintból egy injektorcsere után hibamentes. Az 1.3-as Swift egyik tipushibája az injektor. Cseréltem gyertyát, gyújtáskábelt, üzemanyagszűrőt, de csak a legdrábább dolog ment tönkre.
2016. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!