Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha bejönnek az elektromos...

Ha bejönnek az elektromos kocsik mi lesz a jó hangzással?

Figyelt kérdés

Elektromos autók megjelenésével elvesznek a jó kis V8-as esetleg V6 os hangzások, mi lesz így? hangszórókon jön majd a hang? plusz pénzért meg veheted a jobb hangzást?

szomoru :S meg oldják vajon hogy legyen jó kis sportos hangok? elektrosport kocsi?



2016. jan. 31. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Pl a BMW I8-ban is ilyen hanggenerátorok vannak.
2016. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés jogos: mi lesz a hanggal? Na, nem csak azért, mert milyen jó a V8 rotyogása és milyen hótt' menőn prüszköl a zegykilenc tédéjibe' a belekendácsolt lefújószelep. Máshol is szükség van a hangra.

Emlékszem, jó tíz éve, mikor az elektromos autók még a mai szinten sem jártak és a Toyota Priusok is épphogy kezdtek használhatókká válni, már felmerült a probléma egy más szemszögből. A gyalogosoknak és kerékpárosoknak ugyanis fontos az autó hangja, az alapján tudják, hogy közeledik, akkor is, ha nem látják. Vak vagy gyengénlátó gyalogos esetén pedig létfontosságú a motorzaj, másképp nem veszi észre az autót. Akkor azt a megoldást találták ki, hogy legyen egy hanggenerátor, ami villanyüzemben kifelé folyamatos hangot bocsát ki. Valószínűleg ez lesz a megoldás a motorhang hiányára kifelé.

Befelé meg... Nincs mese, ott is marad a hanggenerátor. Ma is használják már, nem csak elektromos autókban. Az új Ford Mustang megjelenésekor kiderült, hogy a négyhengeres EcoBoost-motoros kivitelekben egy Active Noise Control nevű, hivatalosan zajkioltásra szolgáló hanggenerátorral érik el a megfelelő hanghatást.

Nincs mit tenni, ez jön majd a villanyautókkal. A villanymotor jó esetben nem szól úgy, mint a belsőégésű, de ha a tisztelt vevőnek öblös motorhang kell, hát megkapja.

2016. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiváló hanggenerátorokat kapni már most is. Sőt, van olyan (benzin)motoros nagyon halk autó, amiben gyárilag van ilyen kütyü..
2016. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
A másik oldalt is kéne nézni, én pl. utálom a "sportos" hangokat. amik többnyire sufni tunning megoldások. És csak arra jók, hogyha éjszaka aludnál de egy ilyen agyatlan barom neki áll és játssza a falu bikáját, hogy az autójának mekkora hangja van. Aztán próbálj alduni, meg vissza altatni a gyereket... Én ezeket betiltanám és 10dB-ben maximalizálnám az autók hangkibocsájtását. A nagy alapzaj meg rengeteg egyéb problémát is okoz.
2016. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

"Én ezeket betiltanám és 10dB-ben maximalizálnám az autók hangkibocsájtását."


Ezen jót röhögtem. :D Nem 100-at akartál írni véletlenül? Tisztában vagy vele mekkora hangerősség az a 10dB?

2016. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen tisztában vagyok vele. És azzal is, hogy pihenő övezetben éjszaka a megengedett zajszínt 35dB, néhány európai országban meg van 25dB-es övezet is. Ezekkel a szabályokkal kéne a közúti járművek zajszennyezését összhangba hozni, hogyha éjszaka egyszerre elmegy az utcádban annyi autó ami oda belefér se legyen a védendő felületen 35(25)dB-nél nagyobb zaj, figyelembe véve a szomszéd légkondiját is...
2016. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg fogják oldani.(remélem) :)
2016. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kovács János Szal. válasza:
73%

#4-essel értek egyet, a zajterhelés a városokban borzasztó nagy, állandó stressznek teszi ki a lakosságot és elüldözi élőhelyéről a vadvilágot is. Sok csendes, vidéki településen is elviselhetetlen a zajterhelés a főútvonalak mentén.


A "jó hangzás" (nekem is tetszett 18 éves koromban, de ma már kerülöm a motorzajt, ahol csak lehet) ezerszer annyi kárt okoz, mint hasznot. Aki nagyon vágyik erre, használjon hanggenerátort, de kizárólag az utastérben hallható hangokkal. A szándékosan zajossá tett járműveket azonnal, a helyszínen kitiltanám a forgalomból.


Készült olyan tanulmány, hogy a zajos útvonalak mentén hogyan használják a lakásokat az emberek és - bár ez nem tudatosult bennük - szabályosan menekültek a zajos helyiségekből, azokat sokkal kevesebbet használták a nagy zajterhelés idején, mint a zajtól jobban védett helyiségeket a lakásban.

2016. okt. 2. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os hülyeségeket beszélsz és tényleg nem vagy tisztában azzal , hogy mit is jelent 10dB. Egy bicikli gördülési zaja nagyobb mint 10dB.
2017. jan. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!