Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben jogilag az...

Ilyen esetben jogilag az oktató vagy a vezető a hibás?

Figyelt kérdés

Van jogosítványom, de nagyon régen nem vezettem, ezért gyakorló órákat veszek. Egyelőre az oktató kocsijával, de idővel átülünk a sajátomba, hogy azt szokjam meg.


Azt tudom, hogy ha az ő kocsiját töröm össze, akkor jogilag ő a felelős érte.

Viszont mi a helyzet akkor, ha a saját kocsimban tart órát és közben töröm össze? Akkor jogilag melyikünk a felelős?


2016. febr. 3. 14:54
 1/6 vfrtom ***** válasza:
100%
Te.
2016. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vfrtom ***** válasza:
100%
Amúgy meg , mivel van jogsid az övében is te.Ott max annyival más, hogy ha hülyeséget csinálsz nyom egy satu féket. De ha mondjuk leégeted a kuplungot szerintem benyújtja a számlát.
2016. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 vfrtom ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb az lenne , ha kimennél valami nagy parkolóba ismerőssel és vasárnap ott gyakorolnál a saját kocsiddal. Másképpen , hogy szoknád meg. De ez akkor is butaság, szvsz, mert beülsz egy kocsiba és kb 5 perc mire megszokod, mert ha működőképes akkor max a kuplungot és a féket kell érezni, a kreszt meg tudnod kell
2016. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te.

A Te kocsid nincs átalakítva, így ha akarna sem tudna biztonságosan közbeavatkozni egy vészhelyzetben.


Őszintén szólva abban sem vagyok biztos, hogy ha már van vezetői engedélyed, és csak plusz gyakorló órát akarsz venni, akkor ő lenne a felelős abban az esetben, ha az ő kocsijával mentek.

Az oktató felelőssége addig terjed ki, míg az oktatott jogosulttá nem válik az önálló vezetésre.

De ennek utána kellene néznem, mert őszintéén szólva ilyen esettel még nem találkoztam.

2016. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Ha az oktató a saját oktató-kocsijában tanít,és erről valami papír is van, akkor ő a hunyó..


A saját kocsidban saját jogsiddal te vagy a hunyó, még akkor is, ha éppen "oktatott"...ez idézőjeles, mert az autód nem duplapedálos, abban csak a bátorságot önti a lelkedbe.Ha olyan a szitu, akár le is tagadhatja, hogy ismer.


Persze tanúskodhatis, illetve ha bunyó van, akkor besegít(vagy nem)

2016. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vantel ***** válasza:

Van olyan eset amikor saját autódban is az oktató a felelős!

Pl.: belenyúl a kormányzásba és ezeért lesz baleseted, vagy lefogja kezeid.

Történt ilyesmi?

2022. szept. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!