Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada Samara olajnyomás hiba?

Lada Samara olajnyomás hiba?

Figyelt kérdés
Napokban kicsit jobban meghajtottam a Samarát, utána rögtön jött ez a hiba. Felgyulladt az olajnyomás lámpa, aztán elaludt, aztán megint 3 másodpercig égett, aztán megint elaludt. Leálltam pár percre, utána indítottam, semmi baj, majd 5 km után megint villogni kezdett, aztán megint megálltam, utána megint jó volt hazáig, de otthon már villogott. Olaj nem hiányzik belőle. Mi lehet? Lada Samara 1300s 230000 km van benne.
2016. febr. 8. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ellenőrizni kellene műszerrel az olajnyomát. Lehet hogy olajgomba hiba, vagy valami érintkezési probléma van. Ha viszont tényleg gyenge az olajnyomás, akkor nem tanácsos így járatni.
2016. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TheCruve ***** válasza:

Ha az olajgomba jó akkor viszont olajszivattyú ellenőrzés!

Nekem 1x a 2105 1300-as vasamba adta meg magát az olajszivattyú fogaskereke... És ezt csinálta, nekem az volt a pech hogy sportkormány volt benne, aminek kisebb volt az átmérője, viszont vastagabb a markolat így pont kitakarta a visszajelzőlámpát :( (szegény motor) de azóta újra megy :) de már csak otthon :)

2016. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TheCruve ***** válasza:
Jah, és a szivattyú szívóágában van egy kis szűrő ami belóg az olajteknőbe, azt a szűrőt is meg kellene nézni hogy megfelelő mennyiségű olajat tud-e szívni.
2016. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!