Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak megérné Mercedes...

Barbell94 kérdése:

Első autónak megérné Mercedes 190 E-t venni? 1.8-as vagy 2,3-as benzines típus érdekelne csak. Az igaz, hogy nagyon nagy szívás a KE-Jetronic rendszer?

Figyelt kérdés
Mert ahogy utánaolvastam, ha jót választ az ember, akkor Mercedeshez képest iszonyú olcsón fenntartható. Nem 300 000-ért vennék természetesen, ha már ott tartanék, a kínálat alja tudom, hogy kb. egy bontószökevény.

2016. febr. 13. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, szívás.
2016. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szívás.
2016. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem tartható fenn olcsón semmiképpen, az 1.8-as 10-12 litert fogyaszt Budapesten, a 2.3-as fogyasztása 12-14 liter körül alakul. A biztosítás lehet olcsó rá, de dízelen kívül nem éri meg 190-est venni, hacsak nem benzin-gázos. Az alkatrészbeszerzés sem olyan, mint régen. Első autósként ajánlom neked a japán autókat, a régebbi nyugati autókkal mindig van valami baj.
2016. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes, ha picit autószerető ember vagy. A KE-Jetronic-ról olvashatsz rengeteget a neten, de ha egyszer rendberakod, akkor évekig nem lesz gondod vele. De az országban néhány olyan szerelő van csak, aki elsőre rendbe tudja raki, ezt kell megtaláld, és erre kell szánj pénzt, ha tönkremegy. Lehet szerencséd lesz, és semmi gond nem lesz vele.
2016. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

K,ke jet nem a legjobb, de ha rendben van mukodik:-)

Jo kocsi a 190es csak amennyiért adnak egy jot es amennyit eszik a kicsi is, annyiból inkább sor6 t vennék. Meg w123 vagy w124, mert tágasabb es kényelmesebb. M103 nem rossz de az M104 mégjobb:-)


A gond, hogy rohadnak, lelakva hirdetik, es elobb rendbe kell rakni, mert 25évesek.....

W124-300ce24v az brutális kocsi :-)


Fentebb is irtak, olyan szerelő kell aki ert hozza!

2016. febr. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Dízelfronton egy 2,5-ös szívódízel gondolom jobb választás lenne mint a 2 literes, a 2 literes tudom hogy nagyon nem megy. Az az automata váltó ami ezekben van, eléggé tartós/megbízható megfelelő karbantartás esetén?
2016. febr. 14. 08:17
 7/15 A kérdező kommentje:
Esetleg az Audi A6-ról (C4), leginkább 1,8-as benzin, mi a véleményetek?? Ez jöhetne még szóba, ha ott tartanék, hogy autót tudok venni.
2016. márc. 24. 21:40
 8/15 anonim ***** válasza:

Az Audi C4 szerintem korának egyik legjobb autója. Tágas, kényelmes, egyszerű és egész olcsón fenntartható. Az 1.8-at passzolom, viszont ismerőseim között akad 2.0 K-Jet :D 115 és 140 lovas 2.5 sor5 TDI ( ez utóbbiból több is ). Ha a K-Jettől eltekintünk teljesen jó mindegyik és korukhoz képest meglepően problémamentesek.


Csak ajánlani tudom a C4-et.

2016. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ az Audival kapcsolatban, az 1.8-as 20 szelepes és a 2 literes 16 szelepes szívóbenzin jöhetne szóba, ezeket az újabb generációs C4-esekbe tették, ezekben nincs KE-Jet. A C4 amúgy még egy olyan Audi, hogyha elromlik rajta valami, akkor azt még többségében otthon kilehet cserélni, ugye? Típushibának hallottam az üzemanyagrendszert, és a hűtőrendszert. Ismerőseidnek ezzel a 2 dologgal egyáltalán nem volt gondja?
2016. márc. 27. 12:20
 10/15 anonim ***** válasza:

A 20 szelepes 1.8 az nem K-Jet-es, de a 2.0 16v ACE ( 140ló) az ugyanúgy K-s, mint a korábbiak ( K-Motronic asszem ).


Üzemanyagos és hűtős gond nem volt eddig senkinél tudtommal.

2016. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!