Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hiába húzom meg a kis kart...

Hiába húzom meg a kis kart amivel a motorháztetőt kell kinyitni nem nyílik ki. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Egyszer már csinálta ezt, hogy meghúztam a kis kart és nem nyílt ki aztán újra próbáltam és kinyílt! Most egyáltalán nem tudom kinyitni a motorháztetőt... mitévő legyek? Fiat punto 2003as
2016. febr. 15. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom elszakadt a bowden.

Menj egy szervizbe vagy műhelybe, és aknára állva ( vagy megemelve) alulról kinyitják, majd bowden csere.

2016. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Előfordulhat, hogy csak kikopott/berohadt a zár, vagy megnyúlt a bowden. Próbáljátok meg úgy, hogy valaki kívülről nyomja lefelé a géptetőt és amikor lenyomta, akkor húzd meg a kart. Arra figyelni kell, hogy a segítő, a géptető széleit nyomja, nehogy behorpadjon. Ha ez nem oldja meg, akkor marad az első válaszoló módszere.
2016. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyakran előfordul, hogy nem tudja a berohadt rugó felemelni a géptetőt, és amikor elengeded a kart megint visszazár.


Ketten nyissátok, az egyik emelje fel a géptetőt amikor meghúzod a kart. Aztán amikor már nyitva van, alaposan kezeld le kenőanyaggal (pl. WD-40) a zárat.

2016. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TheCruve ***** válasza:

Gépzsírt neki!

Én 4 éve kentem be, szinte belefulladt a zsírba a mechanika :D, még mindig rajta van, és tökéletes!

2016. febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
semmi baja nem volt eddig, folyt az olaj nekem és szimeringeket cseréltettem. azóta hetente 2-3 alkalommal nyitottam a motorháztetőt h ellenőrízzem az olajszintet! na tegnap nem tudtam kinyitni :D
2016. febr. 16. 08:11
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es!

Hogy kenje be,ha nem tudja kinyitni?Elárulnád?

Lehet hogy csak megnyúlt a bowden egy kicsit.

Próbálj meg valahogy a kis kar alá benézni,és egy kombi fogóval még kijjebb húzni a bowdent.

Aztán a zárnál elvileg tudsz feszíteni a bowdwnwn.

2016. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hol akadt ki.

Ha a géptetőnél akkor beszoptad. Ha az utastérben,akkor benyúlsz a lökös mögött,házzal együtt megrántod és már nyitva is

2016. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 egySanyi ***** válasza:
Még nem is biztos, hogy elszakadt. Pár éve ugyanezzel a típussal évjárattal volt ilyen gondom. Előbb szakadás volt, karosszériás kinyitotta nagy nehezen kicserélte a bowdent, pár héttel később mentem volna kuplungozni és a szerelőnél nem nyílt. Nagy nehezen ki tudta nyitni a bowdennek semmi baja se volt csak kiakadt a helyéről kopás miatt. Kicsit meg lett tuningolva meg kapott egy kis kenést azóta gond nélkül működik. Valami nagyon szerencsétlen helyen van a zárszerkezet minden felől levédve, nyitáshoz sokat segítene egy másik ilyen autó amin nyitva meg lehetne nézni a zárszerkezetet.
2016. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TheCruve ***** válasza:

#6-os

Azután gondoltam miután sikerült kinyitni.. -.-

2016. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!