Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót válasszuk?

Melyik autót válasszuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párom kap egy céges autót kb 8,5 millió Ft értékben.

2 márkából lehet választani: Ford és Peugeot.

Mivel nagy autót szeretnénk ezért a Mondeo és az 508-as jöhet szóba. (egyterű nem)

Mindegyikből a 2.0 diesel motor.

De nem tudunk választani a kettő közül.

Érdekelne a ti véleményetek, hátha van itt aki ért hozzá.

Egyébként most 2 Fordunk van,tehát elégedettek vagyunk ezzel a gyártóval.

Köszönöm


2016. febr. 16. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
A peugeot francia, szóval nálam ez már elvből kiesne, bár lehet jó autó. Ha van 2 fordotok, ami gond nélkül működik, szerintem egyértelmű melyik a jó választás. Az új mondeo, mind felszereltsége, mind kinézetre szerintem nagyon üt. Én tuti a ford mellé tennem le a voksomat.
2016. febr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát én is azt mondanám, hogy Ford. De minek is kell a nagy autó? Ha csak kicsi a farka akkor oké, a Mondeo, de én elgondolkoznék egy fullos Focus-on is. Gondolom netto 8,5 millióról van szó, abba elég sok extra beleférhet
2016. febr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
+1 a Ford mellé.
2016. febr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
POnt azért legyen az 508-as, hogy ki tudjatok próbálni mást is. Ha mindig csak Ford lenne, sosem tudnád meg, milyen a többi. Egy 508-as után lehet többet nem kell más. Mindenkinek más jön be.
2016. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mi is a Ford felé húzunk egyébként.

Második te most a páromat sértegeted?

Azért kell nagy autó, mert:

1. van gyerekünk. Jó lenne,ha a babakocsi mellé mást is be tudnánk tenni.

2. a céges utak miatt mindenképp nagy csomagtartó kell.


Egyébként egy Focus és egy Fiesta van most. A Fiestát el fogjuk adni. Két focust meg nem szeretnénk.


Csak kombi lehet,ez kikötés a cégtől.

A Focus is az,és hétvégente babakocsival együtt fullosra pakoljuk.

2016. febr. 16. 09:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Céges autó lesz és a cég fizeti a számlákat és javitatásokat is ? Akkor egyértelmű peugeot, mégpedig azért mert ha elromlik ugy is kap akkor csere kocsit a cégtől, de 8,5 millióért felszereltebb Peugeot lesz, és sokkal kényelmesebb lesz mint a Ford, a francia autóknak a futóművük nagyon jó. Tehát ebben az esetben én peugeot-ot választanám, ha saját pénztárcámra menne aq dolog akkor Ford, mert megbizhatóbb. De nem kell a Fordtól sem a levegőbe járni, tudom más kategória de nekem a Focus egy csalódás.
2016. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a Peugeotra szavazok. Új autó, úgysem tizen évekre terveztek vele és a franciák híresen kényelmes autók, még ha sok német autó tulaj ezt nem is nagyon szereti elismerni. Amúgy meg mindkettőt ki kell próbálni, van rá lehetőség és úgy kell választani.
2016. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 aHermann ***** válasza:

Szia!

Két dolog alapján döntenék:

1. a megadott kerettel milyen típust (felszereltségek) kérhetek


2. melyik volt jobb a személyes próba alapján


Nem kevés a 8,5M viszont pont a Fordnál két különböző LE van a 2.0-s motorhoz 2 külön árral.

Vannak kötelező extrák céges kocsinál, és kérdés, hogy nektek mi a fontos (gyereknél jól jön az elektromos gyerekzár és ablakzár, jó ha van parkolóradar, behajtható tükör, sötétített üveg, fűthető ülés, több zónás klíma).


Személyes próba meg a kényelem miatt fontos. Van, ahol a cég szervez ilyet a kérhető kocsikhoz, de ha nem, akkor menjetek el egy Ford, meg egy Peugeot szalonba és próbáljátok ki. Még jobb, ha tesztvezetést is kértek (nem kötelez semmire).


Amit mindenképp kérnék, főleg mivel kombiról van szó, egy jó erős kivehető térelválasztó hálót, hogy ne essen előre semmilyen csomag egy vészfékezésnél. Jó lehet egy csomagrögzítő háló is, ha vannak fülek, amihez lehet rögzíteni.


Nekünk is Fordjaink vannak, idős kisebb és új nagyobb. Meg vagyunk elégedve, de ahogy írték előttem, ha minden szempontból optimális a Peugeot, akkor lehet az újdonság, és a kipróbálás lehetősége miatt azt választanám.

2016. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lettek bőven!:-) Sok jó tanácsot kaptunk.

A cég áll minden költséget, az autót 4 év után cserélni fogják.

Sajnos nincs idő próbálni, még ma választ kellett adni.

Felemelték 9,5 millióra,így aztán egy nagyobb felszereltségű Mondeot választottunk.

Talán a következő Peugeot lesz.:-)

Szép estét mindenkinek!

2016. febr. 16. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!