Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dobfék ennyire drága? A...

A dobfék ennyire drága? A szerelő helyett én rendeljek alkatrészt, aztán majd valakivel kicseréltetem?

Figyelt kérdés

Autóm (Régi öt ajtós Swift) hátsó dobfékét szeretném végre valahára megcsináltatni. Hiba: Hátramenetben nyikorog, valamint behúzott kézifékkel simán elindulok. Mostanában néha valamiért jól működik, azaz megtartja az autót, érezni a nagy ellenállást induláskor. Az üzemi fék meghibásodása esetén a kéziféket lehetne használni megállásra. 50-nél behúzva alig lassul valamit az autó, szinte semmit sem lehet észrevenni. Ezzel biztos nem állok meg időben. Kézifékkötélen feszítve nem lett jobb, csak jobban nyikorog hátramenetben.


Felújításra mondanak több napot meg 25 ezer forintot. Mindenből újat véve gyorsabb lenne, de már 40 ezer környékén tartott egy szerelő árajánlata, amiben munkadíj sem volt, csak némi alkatrész.

Fékdob 2x12 ezer stb. Neten találtam fékdobot 2x7800 forintért, ez azért már jobban hangzik, 2x1690 fékmunkahenger, fékpofa szett 2700 Ft, fékpofa rugó szett 3200 Ft. Ez összesen 24880. Még munkadíjjal sincs együtt 40 ezer forint, bár az alkatrészek utángyártottak. Rendeltem már erről az oldalról több alkatrészt az autóra, egyelőre egyikkel sincs problémám, mindet én cseréltem, a fékhez viszont nem akarok (szerszámok és emelő hiányában nem tudok) nyúlni.


2016. febr. 17. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a szerelő nem a legolcsóbb semmit nem érő fékdobokkal és pofákkal számolt. Valamint biztos nem csak ezt a pár alkatrészt nézte meg. Kérj részletes ajánlatot, hogy miket cserélne. Szerintem nagyjából reális az összeg
2016. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TheCruve ***** válasza:
100%

Üdv.

A fék nem játék! Ne sajnáld rá a pénzt!


Normális minőségű alkatrészekből szerintem is reálisnak hangzik az a 40 ezer.

2016. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

A rogzitofekkel soha nem fogsz tudni megallni - viszont ha 50-nel behuzkodtad, akkor azt mar megette a fene.


Legkozelebb ha elromlik a ketkoros uzemi fek (mindket kore), akkor motorfekkel lassulj le, majd utanna huzd a kezifeket. Igy is cseres lesz par alkalom utan, de legalabb meg tudsz allni.


Fogd fel tanulopenznek, 40e-ert megtanultad hogyan kell megallni.

2016. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az utángyártot alkatrészekből csak jobb lesz mint amilyen most, nem? 40-50 ezer forint fékre egy állítólag fillérekből fenntartható autónál nekem elég sok. Tudom, hogy nem játék a fék, ezért nem nyúlok hozzá hozzáértés nélkül, de ez az ár sok. Alig valamivel ér többet az autó. Nem hiszem, hogy csak a legdrágább lehet jó. Az első fék megvolt 25 ezerből, az autó vásárlása után két héten belül meg lett csináltatva. A hátsó már ekkor ilyen volt, nem én tettem tönkre, mert 50-nél behúztam. Nem merült fel volna bennem az 50-nél kézifékezés gondolata, ha nem tudtam volna felgyorsítani az autót 50-re, behúzott kézifékkel.
2016. febr. 17. 11:58
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a rogzitofek arra valo, hogy akar 20%-os lejton is meg tudja tartani az ALLO autot. Ha nyomod a gazt, a zsiruj fekkel is tudsz gyorsulni, percek alatt elcsiszolva a teljes fekpofat.
2016. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ha jó a rogzítőfék, el sem tudok indulni, nem? Húzza az autó a hátsó kerekeit a földön. Nálam semmiféle nehzéségbe nem ütközik behúzott fékkel az elindulás.
2016. febr. 17. 12:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De, el tudsz. Nincs az a dobfek ami ilyen erot kepes lenne kifejteni.
2016. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A több nap az valóban túlzás, de az 50 ezer körüli árajánlat nem az.
2016. febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csináld meg nyugodtan saját magad, nem egy hiperbonyolult szerkezet a dobfék (sem). Csak figyeld meg mikor szeded szét hogy mi hogy működik benne. Ha egyébként szeretsz szerelni akkor meg fogod tudni csinálni. A Youtube is tele van szerelős videókkal.
2016. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9: Aztan csodalkozz amikor a lejton letarolja a tobbi parkolo autot.


Lehet hogy nem az auto kezifeken kell elkezdeni tanulni az autoszerelest.

2016. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!