Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A közterület felügyelet...

A közterület felügyelet milyen alapon tesz kerékbilincset egy szabályosan parkoló autóra?

Figyelt kérdés

Budapest, 11. kerület. Nézem az ablakból, hogy bejön a közteres autó, matatnak egy autó körül, majd előkerül a kerékbilincs, és felrakják.


Az autó szabályosan parkolt, többen is állnak ugyanígy. Ez egy társasházak közötti kis utcácska, konkrétan ez: [link]

Az autó amúgy pont ott áll, ahol bejön a nézet.


A történethez hozzátartozik, hogy egy német rendszámos autóról van szó. Bár nem tudom, miben befolyásolja ez a dolgokat.


2016. febr. 17. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan ott állt ahova a maps képe mutat, akkor teljesen szabályosan parkolt. Ott nem kaphatna kerékbilincset. Szóval ezt én sem értem így.

Amúgy külföldi rendszámos autó automatikusan kerékbilincset kap, elkerülendő, hogy úgysem fizetne, mert külföldi.

2016. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ott parkol, igen, mellette mindkét oldalon parkolnak.


Azt értem, hogy kerékbilincs, nem csak egy sima bírság, hogy mindenképp fizessen. De azt nem értem, hogy mi lehetett itt maga a szabálysértés? Azzal, hogy külföldi rendszáma van, nem hiszem, hogy szabályt sért. Ha meg valami komolyabb ügy, pl. körözés van ellene, akkor nem hiszem, hogy a köztereseket küldik kerékbilinccsel.

2016. febr. 17. 12:04
 3/11 Tomcatters ***** válasza:
53%
Azért kapott, hogy tudják mivel csesztetni az embereket... biztos nagyon ráérnek és unatkoznak ... ennél már csak az a szebb mikor mentőautóra rakják a kerékbilincset ....
2016. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges, hogy itt csak a lakók parkolhatnak?
2016. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyilván valami más oka volt a kerékbilincsnek, nem a parkolás.
2016. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

# 4

Nem csak a lakók parkolhatnak itt. Ez egy fizető övezet, sokan parkolnak itt rövidebb-hosszabb ideig.


# 5

Van valami tipped? Épp ez érdekelne engem.

2016. febr. 17. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:

6: Nem ismerem a szabályozást, hogy miért lehet még kapni.

Talán valamit elkövettek az autóval korábban és ezért kapta. Vagy sok kifizetetlen büntetése van és így álltak rajta bosszút :D

2016. febr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Ez egy fizető övezet"


Akkor pl nemfizetés miatt rakhatták rá.

2016. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 - így van és ezzel meg is magyarázódott a dolog, nem volt érvényes parkolójegye, ennyi
2016. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy a felügyelet hatásköre a nem fizetés. Úgy tudtam, hogy - abszurd módon - ezt magáncégek intézik.
2016. febr. 17. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!