Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Saját feljárón való büntetés...

Saját feljárón való büntetés megtámadható?

Figyelt kérdés
Már közel 20 éve állok fel a kapu előtti feljárómra mivel sosincs parkoló hely viszont úgy állok hogy mint a gyalogosok mint a babakocsisok, kerekesszékesek elférjenek. Viszont ma kaptam egy büntetést erre hivatkozva" 2012. évi II. törvény 224 ütköző szabálysértést követett el, a kresz 40 (8) bekezdés a) pontját megszegte, járművével a járdán parkolt megengedő jelzőtábla vagy útburkolati jel hiányában állt meg." mivel a saját házam előtt álltam megtámadható ez valamivel?

2015. ápr. 20. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

"mivel a saját házam előtt álltam megtámadható ez valamivel?"

Ha az ott magánterület és ezt bizonyítani is tudod, akkor van esélyed megtámadni. Egyébként viszont nem lehet járdán parkolni, hacsak ezt tábla vagy útburkolati jel nem engedélyezi, még a saját házad előtt sem.

2015. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tiszta a leírásbol, hol álltál pontosan. Kapubejaron lehet várakozni a tulajdonos engedélyével, de a járdán nem állhatsz a saját házad előtt sem, ha arra nincs külön engedély. (tábla, útburkolati jel, mozgáskorlátozott parkolókártya)
2015. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy fénykép a feljáródról és a járdáról sokat segítene, de így látatlanban azt mondom, jogos a büntetés.
2015. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!