Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fordulatszám. Káros?

Autó fordulatszám. Káros?

Figyelt kérdés

autóm a gyári adatok szerint 4500as fordulaton adja le azt a 90lóerőt.

szóval akkor az egész autó arra a fordulatra van behangolva?

én mindig ügyelek hogy 3500 fölé ne nagyon menjek mert károsnak gondolom a motorra nézve. butaság?



1.4 66kw benzin



2016. febr. 18. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menj fölé, én is egy 1,4-es benzinest (mondjuk csak 75 lóerő) használok napi 80-100 km-en Németországban autópályán 150-160-nal, kb. 4500 fordulat mellett. Én már megtettem olyan 150.000 km-t vele, most van kb. 375.000 km benne, nincs semmi gond vele.

Nyilván jobb lenne egy dízel motor erre, de ez a kocsi adva volt számomra.

Amúgy én is kérdeztem már ezzel kapcsolatban: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__625..

2016. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"szóval akkor az egész autó arra a fordulatra van behangolva?"

Nem feltétlenül. Ott adja le a maximális teljesítményét, de a mérnökök sokat dolgoztak rajta, hogy ne csak a 4.500 f/perc körüli szűk tartományban lehessen gazdaságosan használni. Épp ezért bonyolultabbak a személyautók motorjai, mint a stabilmotorok.

A hétköznapokban a maximális teljesítmény kevésbé fontos, mint a maximális nyomaték. Jellemzően nem arra hajtasz napi szinten, hogy a lehető legnagyobb sebességet préseld ki az autóból - a legnagyobb teljesítmény ilyenkor jön jól. Fontosabb a jó gyorsítóképesség, amihez nyomaték kell. Érdemes tehát a nyomatékcsúcs közelében tartani a motort, ott jobban ki tudod használni a képességeit. Ez a maximális teljesítményhez tartozó fordulatszám alatt van. A csúcsteljesítményre csak akkor van szükséged, ha nagyon gyorsan mennél, mondjuk autópályán veretnéd. Ott nincs mese, pörgetni kell a motort, mert a légellenállást a kW-ok győzik csak le.

2016. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A tiltás azért van, hogy addig pörgetheted nyugodtan.

1.4-es pontosan 90 lóerős benzines H Astrát autópályán 4000-re szoktuk tartósan pörgetni. Céges kocsi, nincs kímélve és 300.000km alatt eddig ez a használat semmilyen gondot nem okozott neki.

2016. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!