Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi romolhat el attól, hogy...

Mi romolhat el attól, hogy sokat állt az autó? Nem tudom beindítani. Az autószervízek be tudják vontatni?

Figyelt kérdés

Egy öreg benzines, injektoros Volvóm van (26 éves 740-es), amit karácsony óta nem indítottam be. Az akksit kivettem és csepptöltőre raktam. Ma reggel visszatettem és megpróbáltam beindítani.


Az akksi ok, a gyújtáskábelek ok, a gyújtógyertyák tiszták, a kocsi indítózik, pár perces pihentetés után el is indul. Azonban alapjáraton csak 2-3 másodpercet megy, utána lefullad. Ha a gázpedált is megnyomom, egy pillanat alatt lefullad. Ezután csak indítózik, de nem indul. Néhány perc pihentetés múlva megint pár másodpercre el tudom indítani.


Az üzemanyagpumpa reléje úgy tűnik, működik (kattog). Egy halk zúgó hangot is hallok induláskor a kocsiban, ami szerintem az üzemanyagpumpa(bár, mintha régebben hangosabb lett volna).


Van valakinek ötlete, hogy mi romolhatott el? És arra van ötlete, hogy hogyan vigyem el a szervízbe? Ivanicsnál van vontatás szolgáltatás?


2016. febr. 20. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikori a tankolás?Vedd le a nyomó ágat és ellenőrizd az üzát,hogy spriccel e normálisan, csak gyújtáson,nem indítózva, 1 segítővel.Ha ez o.k. akkor az elpárolgott benzin üledéke okoz hibát a kis átmérőjű rendszerben,de ezt már inkább szakemberre bízd.
2016. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A régi üza is okozhatja a hibát."Mikori a tankolás?"
2016. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
November végén tankoltam utoljára, 25 litert, előtte kb. 3-4 hetente tankoltam.
2016. febr. 20. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyi állás még nem számít olyan rengetegnek, nem valószínű, hogy az állás miatt keletkezett a gond.


Amúgy esélyes, hogy a pumpával elsz valami, legalábbis a tünetek erre utalnak, esetleg valahol szennyezősdés van a rendszerben és amiatt nem tud elegendő üzemanyag jutni a motorhoz.

2016. febr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!