Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék B jogosítvány mellé...

Szeretnék B jogosítvány mellé A1 jogosítványt is. Hogy lehetséges ez? Ezt A1 B vel kell megcsinálnom? Többi lent

Figyelt kérdés
Még nincs 1 éve hogy letettem a KRESSZ vizsgám és a B jogsim is megvan már. El szeretnék menni A1 es jogsira is viszont valaki azt mondja, hogy újból le kell tennem a KRESZt valaki azt, hogy nem. Akkor most? :) (Én úgy tudtam, hogy 2 éven belül KRESSZ megszerzése utàn mehetek egyböl gyakorlati részre.)

#jogosítvány #motor #A1 B jogosítvánnyal
2016. febr. 22. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel az autóssulidat, majd megmondják. Most nem emlékszem pontosan, de nekem is az 1 év rémlik..
2016. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Némi keveredés lehet az információkat illetően.

Az A1 kategória, mondjuk úgy "teljes képzést" ad, elméleti vizsgát kell tenni, lemotorozni a meghatározott óraszámot, levizsgázni...


B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezőknek lehetőség van B125 kategóriára jelentkezni, amit lehet nevezni "gyorstalpaló tanfolyamnak":

Mennyibe kerül?

- Elméleti tanfolyam: 10.000 Ft

- Elméleti hatósági vizsgadíj: 4600 Ft

- Járműkezelési, és forgalmi hatósági vizsgadíj: 11.000 Ft

- 3 óra vezetési gyakorlat kötelező!

Csábító ajánlatnak tűnik, de akinek nincs motoros gyakorlata, nem fog 3 óra vezetés után levizsgázni.

2016. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kell új kresz, már csak azért is, mivel a motoros kresz nem egyezik az autóssal.
2016. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Milyen különbözö válaszok:(
2016. febr. 22. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Hol vannak a lényeges különbségek a válaszokban?

Kell elméleti vizsgát tenni a B125 esetében is, nincs mentesség a vizsga alól, a kötelező óraszám kevesebb, mint az A1 tanfolyam esetében ,erre írtam azt, hogy azzal meg óvatosan kell kalkulálni, mert az olcsóbb drágább is lehet.

Motorosokra nem ugyanaz a szabály vonatkozik, mint az autósokra, a KRESZ vizsga viszont nem kellene, hogy problémát jelentsen, arra fel lehet jól készülni.

Megfelelő motoros tapasztalat nélkül viszont esélytelen a forgalmi vizsga a 3 óra kötelezően előírt gyakorlással, nagyságrendekkel nagyobb összeg is lehet a végelszámolásnál attól, amivel a B125-os tanfolyamot hirdetik

2016. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 22. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!