Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg van minőségbeli...

Tényleg van minőségbeli különbségek az egyes benzinkutak üzemanyag minősége között vagy ez csak legenda?

Figyelt kérdés

2016. febr. 27. 09:05
 1/7 dirtboy ***** válasza:

van


márkás kutak adalékot adnak hozzá a benzinhez amit kapnak,kisebb kutak nem biztos hogy hozzá teszik,sőt inkább tuti nem,tehát náluk pont azt kapod amit nekik a kamion leszállított.

2016. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még szerencse,mert a suzukim adalék nélküli 95-el megy
2016. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A benzinnel nem mernek játszani,mert bármilyen fejes bármikor tankolhat az adott kúton,és persze szúrópróbaszerű minőségellenőrzés mindig van.
2016. febr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es, aztán meg jól bekoszolódik az injektor és megeszi a fejedet is a kocsi... én most így jártam, vehetem bele a drága injektor szűrő adalékot.
2016. febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rendszeresen ugyan azon a 220km-es útvonalon ingázok, úgyhogy volt alkalmam jó néhány tesztet végezni ez ügyben.


Amikor MOL-nál tankolok, minden alkalommal kivétel nélkül +1 liter lett az átlagfogyasztásom, az előző 50.000km átlagához képest.

Ha OMV prémiumot akkor viszont jó fél liter mínusz az átlag.

Ez minden esetben így van, tehát szerintem nem véletlen.

A Shell prémiumánál csak azt vettem észre, hogy mintha halkabb lenne az alapjárat. De ezt egzaktul mérni nem tudom, szemben a fogyasztással, így lehet simán csak placebó.

Műszaki meghibásodásom még nem volt ami az üzemanyag minőségéből eredt volna, de fogyasztásban van objektív mérhető különbség.

2016. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hatalmas különbségek vannak, nem legenda ez. Elég ha tankolsz egyszer egy kútnál, utána másiknál, és látszik is a különbség egy érzékenyebb autón.
2016. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én évek óta Molnál tankolok régebben benzint tankoltam, de évente egyszer egy hosszú út megtétele előtt betértem egy shell kútra ahol ugye árban volt pár forint eltérés akkor érdekes módon azzal az üzemanyaggal jobban húzott az autó és a fogyasztásom is kevesebb volt durván másfél literrel, ezt így észre lehetett venni. Tankoltam OMV-nél is benzint amikor úgy alakult a dolog ott is érezhetően jobb volt mint a Molnál tankolt benzin.

Kb másfél éve váltottam dízel autóra eleinte Molnál tankoltam mert mindig az esett útba meg nem is nagyon akartam variálni. Ugye most alig 1 éve sajnos 60 km-ert autózhatok a jelen munkahelyemre nagyrészt országúton haladok, de az utolsó 25 km-ert a fővárosban teszem meg. Molnál tankoltam ott gyakran vettem észre hogy ezeken az utakon oda és vissza akkor más egyéb utam nem volt mert a bolt mindig útba esett és ennyi, amikor máshova mentem akkor pedig többnyire motorral vagy gyalog mentem, tehát így kíváncsiságból 4 hónapig tudtam figyelni a fogyasztásomat fix útvonalon és valóban feltűnt hogy hol többet evett az autóm az átlagnál hol kevesebbet itt kb 1 literes eltérések voltak szóval nekem furcsa volt a dolog. Egy autószerelő haverom mondta hogy úgy is a főnököm fizeti az üzemanyagom nagy részét így egyszer meg engedhetem magamnak hogy minőségi kúton tankoljak. Mondta hogy próbáljam meg úgy hogy menjek le nagyon nullára hogy ne legyen benne 4-5 liternél több és tankoljam csordultig az autómat a shellnél, és úgy próbáljam ki. Amikor ott megtankoltam, visszaültem, beindítottam akkor kb fél percig még nem éreztem különbséget de hirtelen az autónak finomabb, picit csendesebb hangja lett és sokkal jobban húzott mint eddig. Eleinte nagyon figyelnem kellett mert jobban is gyorsult és a hangja is olyan volt mint ha alig mennék vele. Persze az átlagfogyasztáson is észrevettem hogy jó 1 literrel kevesebbet evett ekkora utaknál. De akkor ugye amikor már nem tudtam motorozni és az autómat már nem csak munkába járáshoz használtam akkor persze szintén érezhető volt a különbség a molnál és a shellnél tankolt gázolaj közt. 1 hete tankoltam OMV-nél gázolajat ott is azért észrevehető a különbség hogy jobb hangra is meg jobban is megy de a fogyasztást még nem tudom mivel másabb.


Amikor vettem az autót molnál tankoltam meg, majd amikor testvéremhez mentem látogatóba és jöttem hazafelé akkor Eni (Agip) kúton tankoltam mert az volt akkor a közelben és árban ugyan annyi volt mint a molnál amennyire emlékszem de az is érezhetően jobb volt egy picivel.

2016. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!