Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom egyértelműen...

Hogyan tudom egyértelműen megállapítani, hogy az 50-es motorom főtengely csapágyas?

Figyelt kérdés
Minarelli AM6
2016. febr. 27. 11:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy hogyan tudom megállapítani azt, hogy rossz és csere érett a főtengely csapágy.
2016. febr. 27. 11:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyujtásrotor oldalt vedd le a fedelet és fogd meg a rotort. Próbáld meg előre hátra húzni és nézd mennyit mozdul valamint fel és le is. Bár nem 100% os
2016. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oldalra??? Pont nem. Ugyanis csapágyhibát a csapágyra merőleges kotyogás ellenőrzésével végzünk. Továbbá a csapágyat megforgatva rágódást, darabos forgást keresünk. Tengelyirányú játékot nem keresünk, hisz az a főtengelynek alapból van. Ami több tized mm is lehet.
2016. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem. Merőleges irányú kotyogást szétszedés nélkül tudsz vizsgálni, de berágódást csak kiszerelt csapágynál (vagy leszerelt hengernél esetleg) tudsz biztosan ellenőrizni.
2016. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, meg fogom nézni. Alacsony fordulatszámon van egy kis kotyogós hangja, de magasabb fordulaton eltűnik, azért érdekel. Még egy kérdés, esetleg, ha tudjátok: Ha elszipkázza a váltóolajat, mert rossz a váltó felőli szimering, akkor a legegyszerűbben úgy tudom cserélni, ha lekapom a váltó deknit, kiszerelem a váltót és úgy tudok alatta hozzáférni a főtengelyhez szimeringjéhez? Milyen célszerszámot ajánlanátok a szimering kiszedésére, egyáltalán megcsinálhatom-e én magam? Párszor szereltem már kisebb dolgokat.
2016. febr. 27. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!