Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcseréhez olajleszívó...

Olajcseréhez olajleszívó szivattyú használata?

Figyelt kérdés
Vélemények? Érdemes ilyet használni?

#szivattyú #olajleszívó
2016. febr. 28. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Márkaszervizben is ilyet használnak. Nyilván tisztább megoldás, mint alul folyatni az olajat, viszont így a teknő alján lévő esetleges kosz nem távozik, így azonnal összeszutykolja az új olajat is.

Ha van olyan helyed, ahol nem baj, ha kicsit mellémegy az olaj, szerintem jobban jársz, ha a hagyományos leeresztést választod. (Arról nem is beszélve, hogy az ingyen van, a szivattyút meg meg kell venni).

2016. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ha márkaszervizben is ezt használják, akkor ott se tekerik ki az olajleeresztő csavart akkor? Az úgy durva.
2016. febr. 28. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Váltóhoz sokszor jól jön, van amiből csak leszívni lehet ( vagy bontani kell tisztességesen ).

Nem tudom melyik márkaszervizben szívják le a motorból az olajat, szerintem a legtöbben leengedik a leeresztőcsavaron át.

2016. febr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én maradok a leeresztős módszernél, a szivattyú elég felületes munkát végez.
2016. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

akinek nincs akna és alacsony az autó annak elég nagy segítség pláne ha az utcán áll az autója. Tegyük fel 5 liter olaj megy az autóba és ez leszív 4,8 litert... az a 0,2 liter régi olaj a 4,8 liter friss mellett épp szinte semmit sem fog jelenteni.. kb 95% ban új olaj lesz benne. Le eresztésnél is marad benne mivel a motor belső részein bizonyos helyeken mindig megmarad egy kicsi, ami nem folyik le amúgy sem, az új olajat nem szennyezi össze ilyen kis mértékben+ úgyis új olajszűrőt kap akkor az pedig ugyanúgy megszűri az elkövetkezendő 10.000 kilométeren át.

Árak: Nekem 5000 Ft ért csinálják, egy ilyen ketyere kb 7000 ft.

azaz 2 olajcsere után már hasznot is hoz. Azt nem is említettem, hogy vannak autók amiken csak így lehet olajat cserélni mert nincs le eresztés pl.: Smart. Továbbá vannak sumák szerelők akik csak a felét engedik le így az új olaj felét el tudják tenni, ettől a módszertől is jobb a leszívó. Aki nagyon aggódna, hogy felületes az cserélje le 9000 km nél vele és kész.

2020. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Le eresztésnél is marad benne mivel a motor belső részein bizonyos helyeken mindig megmarad egy kicsi, ami nem folyik le amúgy sem, az új olajat nem szennyezi össze ilyen kis mértékben"


Csak az a nem mindegy, hogy a felhordott olajból marad a kocsiban összesen néhány deci itt-ott olajfilm formájában vagy a karter legaljában leülepedett retek marad benne. :D

2020. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!