Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem kap áramot a benzin...

Tamh18 kérdése:

Miért nem kap áramot a benzin szivattyú?

Figyelt kérdés

Sziasztok nagy segítség lenne aki adni ötleteket adni !

Az a probléma hogy egyszerűen nem kap áramot a szivattyú de ha adok neki egy direkt áramot pl az aksiról akkor szív és be is röffen jár szépen... relét néztem az jó és kotakt hibás se lehet , mert mikor indítom kattan és mikor vissza fordítom a kulcsot akkor is kattan . Valaki esetleg járt így vagy valami ötlet amivel még próbálkozhatok nagyon meg köszönném !



2015. nov. 25. 11:49
1 2
 1/15 vatafak ***** válasza:
100%

attól még h kattan a relé simán lehet kontakthibás. a kattanás csak azt jelenti h a behúzótekercs működik, de hiába működik ha pl be vannak égve a kontaktus érintkezők vagy le vannak törve v ilyesmi.

a relé be és kimenetére kéne mérned h van e bejövő fesz és lesz e elmenő amikor behúz a szerencsétlen

2015. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen de próbáltam más ugyan olyan ágú relével is mert azt mondta hogy mind egy milyen relé csak ugyan olyan ágú legyen a be menet és az se oldotta meg a problémát ! Ki mérni meg őszintén mondva nem tudom honnan hová és mit kell ki mérni ha valahogy el magyaráznád hogyan kell és mennyinek kell lenne a átlagosnak azt nagyon meg köszönném .. egy opel astra 96évj f c14si ról van szó
2015. nov. 25. 12:41
 3/15 anonim ***** válasza:

bocs, hogy közbeszólok..ha nagyon kell az autó, akkor szoktunk egy szigetelt repülővezetéket párhuzamosan bekötni a relétől a motorig...aztán ha van idő, akkor ráérsz a szakadást megkeresni..

arra nagyon kell ügyelni, hogy jó szigetelésű vezeték legyen, és ne érjen a kipufogóhoz..(sem)

ha így működik, akkor hurrá..

2015. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezt bővebben ki tudná nekem fejteni? hogy a jobb ajtónál lenne a relé ha jól értelmezem 2 szál vezetéket a motorhoz vezetek csak azt nem tudom mihez is kössem :)? és a relén ha jól emlékszek 4 szál vezetékes és ott melyikre kellene ?
2015. nov. 25. 13:12
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vidd szerelőhöz mielött nagyobb kárt csinálsz...
2015. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Relé, biztosíték, vezetékszakadás, testelés. Ennyi lehet a baj.
2015. nov. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm meg oldottam harmad nap után a reléről huztam eg 2 szál vezetéket a szivattyúra és automatikusan kapcsol be ki a benzin szivattyú
2015. nov. 25. 14:27
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Gratulálok, ezzel sikeresen megkerülted az inerciakapcsolót, egy balesetben esetlegesen ezért fogsz bennégni az autóban, mert nem kapcsol le a benzinszivattyú.

De tákolj csak egész nyugodtan...

2015. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Te most kit nézel hülyének ?? ahogy írtam a relé fel és le kapcsolja a a szivattyút azért annyira hülye nem vagyok hogy nem azaz első hogy meg nézzem a szivattyút le kapcsol e mi után le állítom az autót ?! szóval a szivattyú csak akkor kap áramot ha jár a motor .
2015. nov. 25. 15:21
 10/15 A kérdező kommentje:
Motor indításnál szív a szivattyú ! Nem gyújtásnál !
2015. nov. 25. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!