Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sok hátrány ellenére megéri...

A sok hátrány ellenére megéri kamionozni, újra belevágnátok?

Figyelt kérdés
Melyik jobb, kevés szabadidő, autóban alvás és sok pénz. Vagy több szabadidő, otthon alvás, 1/4-ed pénz?
2016. febr. 28. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok szabadidő-sok pénz.Ez lenne a jó.Nem szívesen vágnék bele újra.10 éve hagytam abba,ha nem megélhetési kérdés,akkor nem csinálnám,legalábbis itthoni cégnél nem.Ha muszáj,akkor külföldi céghez mennék,oda is inkább buszozni.(azt is csináltam itthon)
2016. febr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Mindenképpen tanulnék inkább. Nekem volt, lett volna rá lehetőségem, de a kaland kellett - megkaptam, most meg nem tudok kiszállni belőle. Nem panaszkodom, nem rossz így sem, messze többet keresek mint a magyar átlag melós.


De inkább azt szoktam a fiatal érdeklődőknek javasolni: tanuljanak. Legyen valami jó szakmájuk, diplomájuk. Aztán ha ezek megszerzése után valaki még mindig kamionozni akar, megteheti, ismerek több diplomás kollégát.


Ez a pénz dolog egy örök vita nálunk is. Időnként asszony fellázad, legyek inkább itthon negyed, harmad annyi pénzért, csak legyen együtt a család. Csak azután mindig kiderül, hogy a családi harmónia hamar megbomlana ha centizni kéne a kiadásokat, mert a mai világban az isten pénze nem elég aki kocsi(kat) tart fent, gyereke(ke)t nevel, idős szülőket támogat, gyógyíttat, hitelt fizet, és még mellette szeretne valamennyire jól is élni, néha nyaralni, kikapcsolódni is.

2016. febr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

HakapesziM van ám aki épp eleget ült a seggén az iskolában 8 éves kora óta, és huszonévesen végre inkább belekóstolna a nagybetűs életbe, mert ha elmegy valaki érettségi után egyetemre az általában az élethez analfabéta. Nem mellesleg akit nem tartanak el a szülei az mehet gány melókat dolgozni, mint mosogató vagy pincér, ami egyeseknek felér egy kivégzéssel.


Én 21 vagyok, rengetegszer átgondoltam de ha egyszer semmi más nem érdekel, csak úgy kinda (vagyis jó lenne de......), plusz baxak el az életemből még 5 évet egyetemre? Aztán majd leszek 28-9 mire kijövök, már kb belépek az idős korba és nem éltem.


Nem mellesleg 40 évesen is el lehet menni egyetemre akár. Aki ezt akarja csinálja, én sem életem végéig akarom, de istenem, ha tetszeni fog... Legalább boldogan élem az életem. Ha meg nem akkor keresek mást, de nem értem amúgy ezt az európai mentalitást, itt minden kamionos sír, hisztizik, lebeszél mást de ő azért csinálja, de ő sem tudja már miért. Nézd meg az amerikaiakat, akik szívből szeretik ezt a szakmát, és tényleg életmódnak fogják fel, nem csak egy melónak. Ők a boldog emberek.

2016. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Nekem ugyan mindegy mit csinálsz. Én 25 évesen kezdtem, most 40 vagyok, az 15 hosszú év tengelyen. Mennék én egyetemre, csak ott vannak a számlák, gyerek, idő szülők, hitel három lakás, két kocsi. Félre ne érts, én nem panaszkodom, a feleségemmel ketten összesen elég szépen keresünk, csak azt mondom érdemes bebiztosítanod magad, huszonévesen még úgy látod tied a világ, később már szűkülnek a lehetőségek.

Vannak jó oldalai a kamionozásnak, de amikor már a gyereked vár haza, előfordul, hogy megkeseredik a szád néha. Közben a fél világ rád vadászik, a sok hülye szabály, korlátozás, a bolond főnökök, jön egy keményebb tél, csúszkálsz össze - vissza, havi 12 ezer km - t, a rendőrök, bűnözők, migránsok, kevés parkoló, percre kiszámolt menetidők, szűk fogyasztási norma, meg még ezer dolog.


Tölts el benne pár évet, aztán térjünk vissza rá. Nem lebeszélni akarok senkit róla, de ha jól is akarsz keresni, megteheted, de egy fillért nem adnak a két szép szemedért.

2016. márc. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

akkor miért nem belföldezel, ha ennyire szeretsz kamionozni? Ha meg nem tudsz dönteni hogy kamionozás vagy család az a te hibád, ezt nem kellene negatívumként felróni. Egy üzletembernek is választania kell hogy a család vagy a biznisz, a kettőt nem lehet együtt.


De olyanról is hallottam már, hogy valaki letette a kormányt amíg volt gyerek, amint felnőtt kb 18 éves korra és önálló lett és kirepült a fészekből visszament. A jard meg általában vagy azért baszogat, mert idegen vagy az országukban (magyarok kivétel, ők mindenkit), vagy mert nem beszéled a nyelvet és áhh fuck it akkor megbüntetlek

2016. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

"akkor miért nem belföldezel, ha ennyire szeretsz kamionozni?"


Mert .csányi pénzt kapnék.


"Ha meg nem tudsz dönteni hogy kamionozás vagy család az a te hibád, ezt nem kellene negatívumként felróni."


Tudok dönteni, mondtam, nem panaszkodom, csak vázolom, milyen dilemmák merülnek fel. Nem dicsekvésként: ketten az asszonnyal, havi nettó 800 ezer+ forintot keresünk, biztos vannak tanult emberek akik többet is összeszednek, de ez azért ma Magyarországon rossz pénznek aligha mondható. Így a döntés egyértelmű.


"Egy üzletembernek is választania kell hogy a család vagy a biznisz, a kettőt nem lehet együtt."


Nem vitatom.


"De olyanról is hallottam már, hogy valaki letette a kormányt amíg volt gyerek, amint felnőtt kb 18 éves korra és önálló lett és kirepült a fészekből visszament."


Jó, akkor már csak 16 év lenne, mert a kislányom most volt 2.


"A jard meg általában vagy azért baszogat, mert idegen vagy az országukban"


Azt ne kezd el nekem, aki Szibériától az Atlanti - partig vezettem kb. 2 millió km - t, bemutatni, hogy miért .aszogat a rendőr, erről van némi tapasztalatom.


"vagy mert nem beszéled a nyelvet és áhh fuck it akkor megbüntetlek"


Három nyelven beszélek, mivel 7 éve külföldi cégnél melózok, angolul jól, németül jól értek, gyengén, de beszélek, olaszul is megértetem magam.


Kicsit idealizáltan látod, mondom, tölts el pár évet kamionosként és olvasd el utána a mostani hozzászólásaidat.

2016. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!